Reklama

Wytypowali rekordzistę. W terenie zabudowanym pędził...

Opublikowano:
Autor:

Wytypowali rekordzistę. W terenie zabudowanym pędził... - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Może nie była to prędkość niczym na autostradzie, ale z pewnością kierowcy musiało się śpieszyć, skoro jechał 125 km/h, w dodatku w terenie zabudowanym. Niektórzy kierowcy za szarżowanie na drodze w miniony weekend stracili prawo jazdy.

Może nie była to prędkość niczym na autostradzie, ale z pewnością kierowcy musiało się śpieszyć, skoro jechał 125 km/h, w dodatku w terenie zabudowanym. Niektórzy kierowcy za szarżowanie na drodze w miniony weekend stracili prawo jazdy.

W terenie zabudowanym nie wolno przekraczać prędkości 50 km/h. Tymczasem nadmierna prędkość jest od wielu lat główną przyczyną zdarzeń drogowych ze skutkiem śmiertelnym włącznie. Tylko w miniony weekend lekkomyślność w traktowaniu tego przepisu doprowadziła do zabrania pięciu kierowcom prawa jazdy.

- W miejscowości Góra gm. Staroźreby, na drodze wojewódzkiej nr 567 kierowca prowadził swój pojazd z rekordową prędkością w terenie zabudowanym, wynoszącą  125 km/h tj. przekroczył dozwoloną prędkość o  75 km/h, w miejscowości Biała miało miejsce przekroczenie prędkości  o 67 km/h, w Płocku przekroczenie o 64 km/h, w Wyszogrodzie przekroczenie o 53 km/h i w miejscowości  Jordanów, gdzie kierowca prowadził pojazd z prędkością 104 km/h tj. przekroczył dozwoloną prędkość o 54 km/h – wylicza policyjny rzecznik, Krzysztof Piasek.

Za przekroczenie dozwolonej prędkości grozi mandat karny w kwocie od 400 do 500 zł oraz 10 punktów karnych. Dodatkowo policjanci na podstawie arty 135 Ustawy prawo o ruchu drogowym zatrzymują prawo jazdy na okres trzech miesięcy. Od początku 2017 roku prawo jazdy straciło w ten sposób 40 kierowców.

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE