Reklama

Wyruszą z Przytulakami do płockich lokali. Akcja już we wtorek

Opublikowano:
Autor:

Wyruszą z Przytulakami do płockich lokali. Akcja już we wtorek - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Podobno słonie przynoszą szczęście, zwłaszcza te z trąbą uniesioną do góry. - Słoń to również symbol dobra i troski o innych – uważa Beata Olszewska z Płockiego Centru Wolontariatu. We wtorek takich słoni będzie kilkadziesiąt, wszystkie dostępne od ręki i bardzo mięciutkie. - Praca wre – zapewnia pełnomocniczka ds. wolontariatu.

Podobno słonie przynoszą szczęście, zwłaszcza te z trąbą uniesioną do góry. - Słoń to również symbol dobra i troski o innych – uważa Beata Olszewska z Płockiego Centru Wolontariatu. We wtorek takich słoni będzie kilkadziesiąt, wszystkie dostępne od ręki i bardzo mięciutkie. - Praca wre – zapewnia pełnomocniczka ds. wolontariatu.

Wolontariusze z Płockiego Centrum Wolontariatu coraz lepiej poczynają sobie w szwalni. Ostatnio uszykowali całą partię Przytulaków. Tym razem nie są to maskotki, tylko poduszki z polaru z naszytą kolorową, bawełnianą aplikacją w kształcie słonia. Przygotowali je wspólnie w gronie wolontariuszy, wsparli ich seniorzy i osoby niepełnosprawne. Jedni kroją materiał, drudzy zajmują się fastrygowaniem, kolejni zszywają na maszynie i wypychają. Wszystko specjalnie z myślą o Dniu św. Walentego, patrona zakochanych. Już w najbliższy wtorek wolontariusze odwiedzą restauracje i kawiarnie w centrum miasta z Przytulakami.

- W kawiarniach i restauracjach znają już naszych wolontariuszy. Wiedzą, że co roku przygotowujemy coś specjalnego – mówi Beata Olszewska, pełnomocniczka ds. wolontariatu. - Aktualnie siedzimy i szyjemy. Łącznie chcemy przygotować około 30 sztuk.

W zeszłym roku rozprowadzali kwiaty, teraz wymyślili poduszki o wymiarze 40 x 40 cm. - Będą dwa wzory, ale każda sztuka ze względu na kolorystykę jest niepowtarzalna - dopowiada.

Cena jednej poduszki wynosi 30 zł. - Dochód ze sprzedaży Przytulaków zamierzamy w całości przeznaczyć na pomoc seniorom – zapowiadają w Centrum Wolontariatu. Każdy zainteresowany z pewnością bez problemu kupi sobie taką dekoracyjną poduchę. Akcja rozpocznie się 14 lutego o godzinie 16.00 i potrwa do 22.00. Oprócz miejsc gastronomicznych odwiedzą również Novekino Przedwiośnie. To na początek. Akcja ma swój profil na Facebooku. A gdyby nawet nie udało się kupić Przytulaka, jeszcze nic straconego. Kolejne sztuki najprawdopodobniej pojawią się na aukcjach na Allegro, i to w trzech wzorach do wyboru.

Fot. Centrum Wolontariatu / profil na Facebooku

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE