Reklama

Wypuszczą setki niebieskich balonów

Opublikowano:
Autor:

Wypuszczą setki niebieskich balonów - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Zbliża się Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Z tej okazji Fundacja JiM organizuje w naszym mieście m.in. bieg charytatywny i występy teatralne.

Zbliża się Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Z tej okazji Fundacja JiM organizuje w naszym mieście m.in. bieg charytatywny i występy teatralne. 

Będzie to finał akcji "Polska na niebiesko", która jest poświęcona alienacji i stygmatyzacji dorosłych z autyzmem. Impreza odbędzie się 2 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 23. O 10:30 wystartuje tam bieg krasnala, a 40 minut później dorośli będą rywalizować w biegu charytatywnym na 5 km pod hasłem "Razem dla autyzmu". W przypadku biegu dzieci rejestracja nie jest konieczna, ale starsi zawodnicy proszeni są o zgłoszenie się w dniu imprezy do biura zawodów, które mieścić się będzie w podstawówce.

[ZT]9217[/ZT]

Po rywalizacji sportowej przyjdzie czas na elementy kulturalne. W podstawówce odbędą się występy grupy tanecznej "Shadow" czy Teatru Form Wielu. Dzieci zabawiać będą postacie znane z bajek Disneya, nie zabraknie też Lwa Honorka - maskotki płockiej straży miejskiej. 

Punktualnie o 13:00 zaplanowano finał - uczestnicy wypuszczą setki niebieskich balonów. To właśnie ten kolor symbolizuje solidarność z osobami autystycznymi. 

Jak wynika z raportu przygotowanego przez Fundację JiM, 2/3 autystycznych dorosłych nie jest w stanie się samodzielnie utrzymać. Większość z nich mieszka z rodzicami i narzeka na podejście służby zdrowia do problemu autyzmu. Ponad połowa rozpoznaje u siebie oznaki depresji. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE