Reklama

Wybrano nowego starostę płockiego

Opublikowano:
Autor:

Wybrano nowego starostę płockiego - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Podczas pierwszej sesji rady powiatu płockiego kadencji 2014-2018 wybrano wiceprzewodniczącego i przewodniczącego rady. Dokonano także wyboru zastępcy Michała Boszki na stanowisku starosty płockiego. Tak jak przewidywaliśmy, w gminie Wyszogród muszą odbyć się kolejne wybory burmistrza gminy.

Podczas pierwszej sesji rady powiatu płockiego kadencji 2014-2018 wybrano wiceprzewodniczącego i przewodniczącego rady. Dokonano także wyboru zastępcy Michała Boszki na stanowisku starosty płockiego. Tak jak przewidywaliśmy, w gminie Wyszogród muszą odbyć się kolejne wybory burmistrza gminy.

Dzisiejsze obrady, które rozpoczęły sie o godzinie 11.00, poprowadził radny senior, Stefan Jakubowski, były wójt Słupna. Nie było zaskoczenia jeśli chodzi o pałeczkę pierwszeństwa w kierowaniu urzędem starostwa powiatowego w Płocku po przejściu na emeryturę 75-letniego Michała Boszki.

Jednomyślnie nowym starostą powiatu został kandydat wysunięty przez Polskie Stronnictwo Ludowe i zarazem dotychczasowy najmłodszy polski burmistrz, 31-letni Mariusz Bieniek, którego mieszkańcy gminy Wyszogród wybrali właśnie na drugą kadencję. Wicestarościną została kierowniczka Powiatowego Urzędu Pracy, Iwona Sierocka, natomiast wśród pozostałych członków zarządu znaleźli się: Bogusław Jankowski, Stefan Jakubowski i Paweł Jakubowski.

Przewodniczącym nowej rady obwołano Lecha Dąbrowskiego, z kolei na jego zastępców wybrano Adama Sierockiego i Apolinarego Gruszczyńskiego.

Czytaj też:

Fot. Tomasz Miecznik / Portal Płock

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE