Reklama

Wybrano już nowego rektora PWSZ. Został nim...

Opublikowano:
Autor:

Wybrano już nowego rektora PWSZ. Został nim... - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Po wielu godzinach obrad wybrano nowe władze Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Płocku. Rektorem został dr hab. Maciej Słodki, który był jedynym kandydatem na to stanowisko. Zastąpi prof. Jacka Grzywacza, który pełnił tę funkcję od ośmiu lat.

Po wielu godzinach obrad wybrano nowe władze Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Płocku. Rektorem został dr hab. Maciej Słodki, który był jedynym kandydatem na to stanowisko. Zastąpi prof. Jacka Grzywacza, który pełnił tę funkcję od ośmiu lat.  

Podczas piątkowego posiedzenia składająca się z 27 reprezentantów całej społeczności PWSZ Uczelniana Komisja Konkursowa wybrała władze uczelni na kadencję 2016-2020.

Jak informuje Agnieszka Grażu-Luft z PWSZ, nowym rektorem tej uczelni został prof. nadzw. dr hab. Maciej Słodki, specjalista w zakresie kardiologii prenatalnej, współzałożyciel i dyrektor Instytutu Nauk o Zdrowiu. Wprawdzie był on jedynym kandydatem na to stanowisko, ale obrady komisji mogły zakończyć się niewybraniem nowego rektora.

[ZT]11874[/ZT]Znamy już również nazwiska osób, które w nowej kadencji zasiądą we władzach uczelni. Prorektorem ds. nauki i rozwoju została dr Anna Nowacka z Instytutu Nauk Ekonomicznych i Informatyki (pokonała dr inż. Małgorzatę Jagodzińską z Instytutu Nauk Humanistycznych i Społecznych), a protektorem ds. studenckich i dydaktyki - obecna prorektor dr Anna Suwalska-Kołecka (o to stanowisko ubiegała się również dr Elżbieta Gąsiorowska z Instytutu Nauk Ekonomicznych i Informatyki). 

Zgodnie ze statutem, wyniki konkursów na stanowisko rektora i prorektorów przyjmuje senat uczelni. Przewodniczący Uczelnianej Komisji Konkursowej ma za zadanie niezwłocznie zawiadomićo wyborze ministra nauki i szkolnictwa wyższego.

Nowo wybrane władze rozpoczną urzędowanie 1 września 2016 roku.  Do końca sierpnia rektorem jest prof. zw. dr hab. Jacek Grzywacz, który sprawuje tę funkcję od ośmiu lat.

Fot. PWSZ

Czytaj też:

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE