Reklama

Reklama

Wójt Gostynina miał ponad promil alkoholu podczas zatrzymania

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Depositphotos

Wójt Gostynina miał ponad promil alkoholu podczas zatrzymania  - Zdjęcie główne

poglądowe | foto Depositphotos

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W piątek 24 czerwca, podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego w Emilianowie, policja zatrzymała wójta Gostynina. Mężczyzna przyjechał samochodem, choć był pod wpływem alkoholu. Prawdopodobnie za kilka dni sprawa zostanie skierowana do sądu.

Reklama

W piątek do Komendy Powiatowej Policji w Płocku wpłynęło zgłoszenie, że wójt Gostynina prawdpodobnie jest wpływem alkoholu. Mężczyzna przyjechał do szkoły w Emilianowie samochodem.

Na miejsce przyjechał patrol policji, który zbadał wójta alkomatem. Kilkukrotnie. 

- Badanie wskazało na ponad promil alkoholu we krwi podejrzanego - mówi nam Damian Zimniak, zastępca Prokuratora Rejonowego w Gostyninie. - Wójt na polecenie prokuratora został zatrzymany z uwagi na okoliczności zdarzenia i zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania. To nie była rutynowa kontrola drogowa, na podstawie pewnych poszlak ustalamy stan faktyczny. Chodziło o to, żeby podejrzany nie mógł kontaktować się z innymi świadkami.

A świadkowie wskazują, że wójt przyjechał autem do szkoły. Po zakończeniu czynności wójt został zwolniony. Następnego dnia wójt stawił się w Prokuraturze Rejonowej w sobotę 25 czerwca ze swoim pełnomocnikiem.

- Podejrzany nie przyznał się do zarzucanego czynu i odmówił składania wyjaśnień - mówi prokurator Zimniak.

Policja postawiła Edmundowi Z. zatrzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Wszystko wskazuje na to, że taki zarzut zostanie postawiony wójtowi przez prokuraturę. Jak mówi nam prokurator Damian Zimniak jeśli nie pojawią się nadzwyczajne okoliczności, akt oskarżenia powinien zostać skierowany do sądu w ciągu najbliższych kilku dni. 

Art. 178a. § 1. Kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Edmund Z. wójtem Gminy Gostynin jest od 2010 roku. W 2018 roku startował z list Prawa i Sprawiedliwości. Wybory wygrął zdobywając 1874 głosy. W przeszłości wójt miał podobne problemy z prawem - w 2015 roku został zatrzymany przez policję. Prowadził wówczas pojazd mając d 0,2 do 0,5 promila alkoholu. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy