Reklama

Włodkonalia. Teatr ognia, węże i koncerty

Opublikowano:
Autor:

Włodkonalia. Teatr ognia, węże i koncerty - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Już wszystko jasna. Znamy cały program Włodkonaliów na 13 i 14 maja. Co ostatecznie przygotowali studenci Szkoły Wyższej im. Pawła Włodkowica na dwudniową majówkę?

Już wszystko jasne. Znamy cały program Włodkonaliów 13 i 14 maja. Co ostatecznie przygotowali studenci Szkoły Wyższej im. Pawła Włodkowica na dwudniową majówkę?

Pisaliśmy już o kilku atrakcjach, jakie przygotowano na dobry początek studenckich Włodkonaliów, które zaczną się 13 maja. Teraz jednak ujawniono cały program i wychodzi na to, że w tym roku będzie podwójne zbieranie myta (od 5.00 rano do południa w piątek, pieniądze będą m.in. przeznaczone na wsparcie trzech chłopców, podopiecznych Fundacji Dzieciom "Zdążyć z pomocą"), a następnie żacy odbiorą klucze do bram miasta.

Koncerty na placu przy Kilińskiego w piątek zaczną się od godziny 19.00. Jako pierwsza na scenę wychodzi płocka kapela, Klub Zdesperowanych Romantyków. Wbrew nazwie, nie będzie to poezja śpiewana lub inna twórczość wyciągnięta ze sztambucha, tylko dawka rockowego grania. W rockowej konwencji wszyscy chętni na muzyczną majówkę mogą pozostać nawet dłużej, ponieważ zaraz po KZR za instrumenty chwycą panowie z Rockpublic. Tuż po ich występie nastąpi przerwa na ogniste widowisko. Posypią się iskry za sprawą Teatru Ognia „Widmo”. O godzinie 21.40 zaplanowano kolejny koncert. Przed publicznością wystąpi wokalista Tomasz „Kowal” Kowalski, swojego czasu uczestnik programu „Must Be The Music”. Później wcielił się w postać Ryszarda Riedla w „Skazanym na bluesa” wystawianym na deskach Teatru Śląskiego w Katowicach. W 2014 roku zdarzył się wypadek. Od tego czasu jest sparaliżowany od pasa w dół, co nie przeszkadza mu w koncertowaniu.

Czas na sobotni program. Rano rozpocznie się IV Juwenaliowy Turniej Piłki Siatkowej. W międzyczasie zostaną zorganizowane także gry i zabawy w terenie. W roli mniej typowych gości na majówce wystąpią... kameleon jemeński, agama brodata, pająki ptaszniki, węże, skorpiony i kilka innych, równie ciekawych zwierząt udostępnionych do głaskania dzięki Zwierzakolubom (w godzinach 11.00-15.00).

Muzyczna uczta z okazji majówki rozpocznie się wcześniej. Prym wiodą płockie zespoły. Już kwadrans po godzinie 17.00 wystąpi grupa Vataha, następnie The Grandfather i Harlem. O godzinie 21.00 zaprezentuje się największa gwiazda imprezy. Pamiętacie takie utwory, jak „Wieża radości, wieża samotności”, „Póki młodość w nas”, „Łoże w kolorze czerwonym”, „Spotkanie z...” („Nie gniewaj się na mnie Polsko”), „Nasze Reggae”? Tak, chodzi o zespół Sztywny Pal Azji, który pierwsze utwory tworzył w 1985 roku.

Sobotnie koncerty mogą więc posłużyć za alternatywę do nocnego zwiedzania płockich muzeów (i nie tylko) lub staną się od razu miejscem docelowym. Jedno jest pewne, 13 i 14 maja nie warto siedzieć w domu.

Jeszcze jedna informacja. W sobotę, 14 maja studenci płockich uczelni posiadający aktualną legitymację będą mogli korzystać z komunikacji miejskiej bezpłatnie.

Fot. Program imprezy - Facebook

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE