Reklama

Właścicielka domu spała, złodziej działał

Opublikowano:
Autor:

Właścicielka domu spała, złodziej działał - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Pieniądze i aparat fotograficzny zginęły z domku na Podolszycach. Złodziej wszedł do domu, gdy jego właścicielka spała na piętrze.

Pieniądze i aparat fotograficzny zginęły z domku na Podolszycach. Złodziej wszedł do domu, gdy jego właścicielka spała na piętrze.

Do kradzieży na osiedlu Podolszyce doszło w nocy z poniedziałku na wtorek. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że właścicielka domu nie zamknęła na noc drzwi garażowych. Nie włączyła również alarmu. Wykorzystał to nieustalony dotychczas sprawca, który dostał się do domu i skradł z niego pieniądze oraz aparat fotograficzny. Złodziej swe łupy znalazł w dolnej części domu. W tym samym czasie właścicielka domu spokojnie spała na pierwszym piętrze.

– Prosimy ponownie, aby pamiętać o zabezpieczeniu swego dobytku. Najważniejsze jest zamykanie na klucz drzwi do mieszkania, domu, zamykanie okien. Szczególnie jeżeli są to okna na paterze. O zamknięciu okien powinniśmy również pamiętać, gdy wychodzimy z domu nawet na krótką chwilę np. aby wyrzucić śmieci – apeluje Krzysztof Piasek, rzecznik prasowy płockiej policji. – Należy również pamiętać, że przestępcy unikają miejsc oświetlonych. Dlatego też warto parkować samochód w miejscu, gdzie działa oświetlenie. Dbałość o sprawność oświetlenia na własnej działce, w obrębie własnego domu, będzie również dobrym zabezpieczeniem, które na pewno utrudni działanie przestępcom.


Policjanci przypominają, że wyjeżdżając na wakacje każdy powinien zabezpieczyć się przed wizytą „niechcianych gości”. – Najlepiej powierzyć klucze do mieszkania komuś zaufanemu. T1aka osoba podczas nieobecności domowników będzie mogła wejść do mieszkania, włączyć światło, zebrać ulotki reklamowe. Dzięki temu nasze mieszkanie czy dom nie będą sprawiały wrażenia pomieszczeń, w których nikt nie przebywa – dodał na zakończenie Krzysztof Piasek.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE