Reklama

Właścicielka domu przepłoszyła złodzieja

Opublikowano:
Autor:

Właścicielka domu przepłoszyła złodzieja - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Wszedł do domu przez uchylone okno, lecz nie zdołał nic ukraść, bo wystraszył się właścicielki. Chwilę później zatrzymała go policja.

Wszedł do domu przez uchylone okno, lecz nie zdołał nic ukraść, bo wystraszył się właścicielki. Chwilę później zatrzymała go policja.

Ta historia to idealna ilustracja przysłowia „Okazja czyni złodzieja”. W nocy z niedzieli na poniedziałek osiemnastolatek usiłował okraść jeden z domów na płockim Osiedlu Wyszogrodzka. Gdy był przesłuchiwany, przyznał, że okno domu było uchylone, więc postanowił wykorzystać okazję. Nic nie ukradł, bo tuż po wejściu przez okno do domu został spłoszony przez właścicielkę.

Kobieta o całym zajściu natychmiast poinformowała policję. Wysłany na miejsce patrol, sprawdzając okolice, bardzo szybko zatrzymał młodzieńca, który odpowiadał rysopisowi podanemu przez niedoszłą ofiarę kradzieży.

Jak poinformował rzecznik prasowy płockiej policji Krzysztof Piasek, mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, a w poniedziałek został przesłuchany przez funkcjonariuszy wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu.

Przesłuchiwany mężczyzna nie ukrywał, że miał zamiar okraść dom, do którego wszedł. Powiedział przy tym, że kiedy przechodząc ulicą, zauważył otwarte okno, postanowił wykorzystać nadarzającą się okazję.

– Po raz kolejny prosimy o zachowanie podstawowych zasad bezpieczeństwa i odpowiednie zabezpieczanie mienia. Jak pokazuje opisane zdarzenie, przestępcy wykorzystują nadarzające się okazje, aby dokonać kradzieży – apeluje Krzysztof Piasek. – Pamiętając o podstawowych zasadach bezpieczeństwa możemy w bardzo wielu przypadkach uchronić się przed przestępstwem.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE