Reklama

Wkrótce poślizgamy się na lodowisku. Nawet na dwóch

Opublikowano:
Autor:

Wkrótce poślizgamy się na lodowisku. Nawet na dwóch - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Wystartuje w połowie grudnia na parkingu przy ul. Batalionów Parasol. To tam, na osiedlu Zielony Jar, ustawione zostanie kolejne lodowisko w mieście. Oznacza to, że w zbliżającą się zimę w Płocku będą działały dwa takie obiekty. Wkrótce rozpocznie się montaż.

Wystartuje w połowie grudnia na parkingu przy ul. Batalionów Parasol. To tam, na osiedlu Zielony Jar, ustawione zostanie kolejne lodowisko w mieście. Oznacza to, że w zbliżającą się zimę w Płocku będą działały dwa takie obiekty. Wkrótce rozpocznie się montaż.

Jak podaje urząd miasta, na osiedlu Nowy Jar zostanie rozstawione nowe, sztuczne lodowisko w Płocku. Obiekt będzie nieco większy od tafli przed ratuszem. Jego wymiary to 23 na 35 metrów. Nie będzie jednak wypożyczalni łyżew.

W tym roku, m.in. ze względu na sytuację epidemiologiczną, nastąpią zmiany w systemie obsługi obu lodowisk. Bilet wstępu będzie można kupić przez Internet i wejść na taflę przez specjalną bramkę, omijając w ten sposób kolejkę do kasy. Jest to rozwiązanie zwiększające bezpieczeństwo płocczan.

Decyzja o rozstawieniu lodowisk zapadła w czasie pandemii koronawirusa. Jak przekonują w miejskiej spółce, nie jest ona żadną przeszkodą.

- Nie boimy się pandemii, jesteśmy w posiadaniu opinii Ministerstwa Zdrowia, z której wynika, że przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa obiekty tego typu mogą normalnie funkcjonować - tłumaczą w Agencji Rewitalizacji Starówki. - Pamiętajmy, że to obiekt na otwartej przestrzeni. Wiemy też, że pierwsze lodowiska w kraju już powstają - przekonują w ARS-ie.

Lodowisko na Zielonym Jarze zostało zaplanowane na przy ul. Batalionu Parasol. W Urzędzie Miasta Płocka przypominają, że od początku swojego funkcjonowania parking w pewnej części był przeznaczony pod ten obiekt.

- Służby miejskie regularnie już umieszczają informację za wycieraczkami aut o ustawieniu tam lodowiska - podają w miejskiej spółce. - Prosimy kierowców, parkujących w tym miejscu, o zrozumienie i współpracę. W najbliższym czasie pojazdy będą tylko "wypuszczane" z parkingu - zapowiada ARS.

Czas montażu lodowiska zwykle nie przekracza 3-4 dni. Do tego należy doliczyć czas potrzebny na wytworzenie warstwy lodu, który - w zależności od pogody - nie powinien przekroczyć 2-3 dni. Lodowisko powinno ruszyć w połowie grudnia, choć ostatecznie jego ustawienie i czas uruchomienia zależy od pogody.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE