Wisła zapunktowała w Białymstoku. Na razie drugie miejsce w tabeli [ZDJĘCIA]

Wiadomości W 12. kolejce ekstraklasy piłkarze Wisły Płock zremisowali na wyjeździe z Jagiellonią Białystok 1:1. Po piątkowych spotkaniach zajmują drugie miejsce w stawce.

Jagiellonia, zajmująca szóstą lokatę, ma ostatnio bardzo dobrą serię bez porażki i okazała się wymagającym rywalem.

Ale pierwsza połowa piątkowego meczu należała do Nafciarzy. W 34. minucie piłka powędrowała od Wolskiego do Rasaka, a następnie do Davo, który strzelił nie do obrony!  To jego ósma bramka w tym sezonie.

W drugiej części gry gospodarze zaatakowali, a zespół z Płocka miał okazje do groźnych kontr. W 65. minucie splot niekorzystnych wydarzeń sprawił, że po zablokowanym uderzeniu zawodnika Jagiellonii piłka doznała dziwnej rotacji, niespodziewanie minęła obrońców, dopadł do niej Jesus Imaz i z kilku metrów doprowadził do wyniku 1:1.Obie drużyny miały jeszcze kolejne dobre sytuacje, ale bramki już nie padły.

Już w piątek 14 października o 20:30 Wisła podejmie w Płocku Legię Warszawa.

Jagiellonia Białystok – Wisła Płock 1:1 (0:1)

0:1 – Davo 34’

1:1 – Jesus Imaz 65’

Wisła: Krzysztof Kamiński, Adam Chrzanowski, Anton Krivotsyuk (61. Piotr Tomasik), Damian Rasak (79. Damian Warchoł), Dominik Furman, Rafał Wolski (73. Milan Kvocera), Davo (79. Marko Kolar), Mateusz Szwoch, Martin Šulek, Łukasz Sekulski (61. Mateusz Lewandowski), Jakub Rzeźniczak.

Żółte kartki: Tiru, Puerto – Krivotsyuk, Rzeźniczak.

Sędzia: Piotr Lasyk.