Reklama

Wisła wyższa, przybyło pół metra [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Wisła wyższa, przybyło pół metra [FOTO] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Od piątku poziom Wisły w Wyszogrodzie podniósł się o blisko pół metra, w Kępie Polskiej - o 40 cm. Cały czas obowiązuje pogotowie przeciwpowodziowe dla siedmiu gmin powiatu płockiego. Za lokalne podtopienia odpowiadają też inne rzeki, m.in. niepozorna Słupianka. Zobaczcie zdjęcia ze Słupna.

Od piątku poziom Wisły w Wyszogrodzie podniósł się o blisko pół metra, w Kępie Polskiej - o 40 cm. Cały czas obowiązuje pogotowie przeciwpowodziowe dla siedmiu gmin powiatu płockiego. Za lokalne podtopienia odpowiadają też inne rzeki, m.in. niepozorna Słupianka. Zobaczcie zdjęcia ze Słupna.

Jak przekazała rzeczniczka starostwa płockiego Dagmara Kobla-Antczak, dziś rano poziom wody  w Kępie Polskiej wyniósł  487 cm (stan ostrzegawczy to 450 cm, alarmowy 500), a w Wyszogrodzie 555 cm  (ostrzegawczy - 500 cm, alarmowy - 550 cm). Oznacza to, że od piątku, gdy starosta ogłosił pogotowie przeciwpowodziowe dla Wyszogrodu, Gąbina, Małej Wsi, Bodzanowa, Słupna, Słubic i Nowego Duninowa, rzeka podniosła się o ponad 40 cm.

- Lodołamacze, które już w piątek wyruszyły z Włocławka dziś pracują w okolicy Płocka - informuje rzeczniczka starostwa.

Służby monitorują rzekę przez całą dobę, co 8 godzin muszą informować centrum zarządzania kryzysowego o aktualnej sytuacji. O ryzyku powodzi wiedzą też mieszkańcy. - W  piątek dzięki zintegrowanemu systemowi alarmowania i ochrony ludności ostrzeżenie zostało przekazane mieszkańcom najbardziej zagrożonych zalaniem miejscowości, czyli Dobrzykowa, Troszyna Polskiego, Juliszewa, Wiączemina Polskiego Wiączemina Nowego i Piotrkowa - informuje rzeczniczka starostwa płockiego.

Ale nie tylko Wisła straszy - dodatnie temperatury roztapiają zalegający śnieg i wszystkie, również niepozorne rzeczki, gwałtownie przybierają. A że płynie jeszcze kra, tworzą się zatory i rzeki wylewają. Lokalny serwis Słupna podaje, że z lokalnymi podtopieniami muszą się uporać m.in. mieszkający w pobliżu dolnego biegu Słupianki.  Zdjęcia pól z zalegającą wodą zobacz 

Na zdjęciach zator lodowy przy moście na ul. Głębokiej w Borowiczkach-Pieńkach w niedzielę 16 lutego, fot. Robert Szczypniewski

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE