Reklama

Wisła wciąż wysoka, uspokoi się w weekend?

Opublikowano:
Autor:

Wisła wciąż wysoka, uspokoi się w weekend? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Mimo że w Kępie Polskiej poziom rzeki przekracza stany alarmowe o metr, ocenia się, że w weekend sytuacja powinna się ustabilizować.

Mimo że w Kępie Polskiej poziom rzeki przekracza stany alarmowe o metr, ocenia się, że w weekend sytuacja powinna się ustabilizować.

Jak poinformowała Dagmara Kobla-Antczak, rzeczniczka starostwa, dziś rano w Wyszogrodzie poziom rzeki wyniósł 605 cm (550 cm), a w Kępie Polskiej - 549 cm (stan alarmowy - 450 cm). - Oznacza to, że od godz. 20.00 poprzedniego dnia woda podniosła się o 4 cm w Kępie Polskiej i o 5cm w Wyszogrodzie. To niewielki wzrost - uspokajają w starostwie. -Biorąc pod uwagę, że stany rzek na południu Polski powoli opadają, oceniamy, że także poziom wody w Wiśle w najbliższy weekend ustabilizuje się.

Rzeka systematycznie podnosi się również w Płocku - jak poinformowało biuro prasowe Urzędu Miasta , w środę rano stany alarmowe były przekroczone na dwóch wodowskazach - w Borowiczkach o ponad pół metra i na Grabówce - o 14 cm. - Poziom wody systematycznie wzrasta średnio o 1 cm na godzinę - informują w Ratuszu. - Całodobowo sytuację na Wiśle monitoruje Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE