Reklama

Wisła opada, ale służby w gotowości[FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Wisła opada, ale służby w gotowości[FOTO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Płockie wodowskazy wciąż wykazują wysokie wyniki, choć zaobserwowano także pierwsze spadki wody w Wyszogrodzie i w Kępie Polskiej (o ok. 1-2 cm). - Najgorsze za nami - przewidywał prezydent Andrzej Nowakowski, który przyjechał dziś z wojewodą Jackiem Kozłowskim obejrzeć umocnienia na ul. Powiśle w Borowiczkach.

Płockie wodowskazy wciąż wykazują wysokie wyniki, choć zaobserwowano także pierwsze spadki wody w Wyszogrodzie i w Kępie Polskiej (o ok. 1-2 cm). - Najgorsze za nami - przewidywał prezydent Andrzej Nowakowski, który przyjechał dziś z wojewodą Jackiem Kozłowskim obejrzeć umocnienia na ul. Powiśle w Borowiczkach.
 

– Służby przeciwpowodziowe, do których dołączyły ochotnicze jednostki straży pożarnej, nadal muszą pozostać w pełnej gotowości – uznał prezydent dziś po południu. Akcją na miejscu dowodzą mazowiecki komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej nadbrygadier Gustaw Mikołajczyk oraz komendant główny Państwowej Straży Pożarnej generał brygadier Wiesław Leśniakiewicz. W działaniach biorą udział cztery kompanie przeciwpożarowe i trzy zespoły szybkiego reagowania z Płocka, Wyszogrodu i Słubic.

Dobrej myśli jest także wojewoda Jacek Kozłowski. - Prawdopodobieństwo, że coś się wydarzy maleje z każdą godziną – ocenił. – Tej nocy w akcji przeciwpowodziowej w Wyszogrodzie wzięło udział 450 strażaków, w ciągu dnia 250. 

Według pierwszych przewidywań najwyższa fala wezbraniowa miała nastąpić właśnie w ciągu dzisiejszego wieczora bądź nocą z czwartku na piątek. Jak na razie wysoka woda dociera właśnie do zbiornika włocławskiego. Podczas dzisiejszego spotkania Miejskiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego ustalono już miejsca, w których będą stacjonowały siły ratownicze. Tak, aby móc je jak najszybciej ściągnąć w razie wystąpienia ewentualnego zagrożenia.

- Proces inwestowania w bezpieczeństwo nie powinien kończyć się nigdy – mówił dziś Kozłowski. – Obecnie wiąże się on z wydatkami rzędu 87 mln zł i właśnie taki poziom uważam za w pełni zadowalający. Wał nadal jest w budowie. .Musimy dbać także o to, co jest między wałami. Postaramy się także rozwijać małą retencję

Prezydent Nowakowski potwierdził, że od trzech lat koryto Wisły jest stale pogłębiane. Proces ten, jak twierdzi, będzie kontynuowany.

Jak późnym wieczorem podał Konrad Kozłowski z biura prasowego Ratusza, woda zaczyna opadać, ale nadal stany alarmowe przekroczone są w Wyszogrodzie i Kępie Polskiej grubo ponad metr. Stan na 22.00 w czwartek:
Wyszogród – 663 cm (od godziny 14.00 ubyły 23 cm) - stan alarmowy 550 cm przekroczony o 113 cm
Kępa Polska – 627cm (od godziny 14.00 ubyło 16 cm) - stan alarmowy 500 cm przekroczony o 127 cm
Płock Grabówka – 375cm (od godziny 14.00 ubyły 3 cm) - stan alarmowy 278 cm przekroczony o 97 cm
Płock PKN Orlen - 675cm (od godziny 10.00 przybyło 16 cm) - stan alarmowy 700 cm

Fot. Portal Płock

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE