Reklama

Wisła coraz wyższa - pogotowie dla powiatu

Opublikowano:
Autor:

Wisła coraz wyższa - pogotowie dla powiatu - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W związku z przekroczeniem stanów ostrzegawczych m.in. w Kępie Polskiej starosta płocki ogłosił pogotowie przeciwpowodziowe dla siedmiu gmin powiatu.

W związku z przekroczeniem stanów ostrzegawczych m.in. w Kępie Polskiej starosta płocki ogłosił pogotowie przeciwpowodziowe dla siedmiu gmin powiatu.

Jak poinformowała rzeczniczka starostwa płockiego, Dagmara Kobla-Antczak, dziś o 14.00 poziom wody w Kępie Polskiej wyniósł 426 cm, przekraczając stan ostrzegawczy o 6 cm (alarmowy dla tego wodowskazu wynosi 450 cm ), a w Wyszogrodzie - 490 cm (stan ostrzegawczy - 500). W związku z tym, że poziom wody się podnosi, o 17.00 starosta płocki ogłosił pogotowie przeciwpowodziowe dla Słupna, Bodzanowa, Wyszogrodu, Gąbina, Małej Wsi, Słubic i Nowego Duninowa.

- W opinii specjalistów możemy spodziewać się dalszego przyboru wody, ale Wisła nie powinna wylać - uspokaja Dagmara Kobla -Antczak. Dodaje, że mieszkańcy terenów zagrożonych zostali poinformowani o ogłoszeniu pogotowia za pomocą syren alarmowych znajdujących się w remizach OSP w Wiączeminie Polskim, Wiączeminie Nowym, Troszynie Polskim, Juliszewie, Dobrzykowie i Piotrkówku.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE