Reklama

Reklama

Wirtualny stół anatomiczny dla płockiej uczelni. - To cegiełka do otwarcia kierunku lekarskiego

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Wirtualny stół anatomiczny dla płockiej uczelni. - To cegiełka do otwarcia kierunku lekarskiego - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Samorząd województwa mazowieckiego przekaże środki na zakup wirtualnego stołu anatomicznego dla Mazowieckiej Uczelni Publicznej w Płocku. To innowacyjny sprzęt, który będzie wykorzystywany przez studentów pielęgniarstwa, położnictwa i kosmetologii m.in. podczas zajęć z anatomii. To też cegiełka w kierunku otwarcia w płockiej uczelni kierunku lekarskiego. - Nieustannie w tym kierunku pracujemy – zapewniał prof. Maciej Słodki, rektor uczelni.

Reklama

Jak przekonywano podczas konferencji prasowej, wirtualny stół anatomiczny to nieocenione urządzenie, które pomoże studentom Mazowieckiej Uczelni Publicznej w Płocku. Prezentuje ono wirtualne ciało człowieka w rzeczywistych rozmiarach z realistyczną i dokładną wizualizacją anatomii ludzkiej.

- To poprawi jakość kształcenia na wszystkich kierunkach medycznych – przekonuje prof. Słodki. - Anatomia to podstawa i jest z niej egzamin. Stół pozwoli na lepsze zrozumienie przez studentów funkcji i procesów zachodzących w ciele człowieka – dodaje po chwili.

Zakup stołu jest możliwy dzięki wsparciu samorządu Mazowsza, który na ten cel przekaże 400 tys. zł. A skąd ten pomysł?

- Z taką prośbą zwrócił się do mnie pan rektor – wyjaśniał Adam Struzik, marszałek województwa mazowieckiego. - To urządzenie bardzo ważne z punktu widzenia kierunków kształcenia. Jestem lekarzem, więc wiem jakie ma ono znaczenie dla uczelni. Kiedyś przygotowaliśmy się anatomii w sposób tradycyjny, teraz mamy nową rzeczywistość, w której są zupełnie inne możliwości – podkreślał.

Stół anatomiczny będzie elementem bazy dydaktycznej ułatwiającej ubieganie się o zgodę Ministerstwa Edukacji i Nauki na uruchomienie innych kierunków medycznych w Mazowieckiej Uczelni Publicznej w Płocku.

- Cały czas są prowadzone rozmowy i konkretne działania – zapewniał prof. Maciej Słodki. - Zakup sprzętu, takiego jak stół anatomiczny, to kolejny kroki przybliżający nas do tego celu – zadeklarował.

Stół anatomiczny powinien być do dyspozycji studentów już w przyszłym roku akademickim.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy