Reklama

Reklama

Mazowsze bez wsparcia z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. – To zagranie czysto polityczne

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Zrzut z transmisji on-line na FB marszałka Adama Struzika

Mazowsze bez wsparcia z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. – To zagranie czysto polityczne - Zdjęcie główne

foto Zrzut z transmisji on-line na FB marszałka Adama Struzika

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Żaden z trzech projektów samorządu Mazowsza nie otrzymał wsparcia w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Jednym z nich była budowa ośrodka radioterapii w Płocku. – To zagranie czysto polityczne – komentował Adam Struzik, marszałek województwa mazowieckiego.

Reklama

Obok ośrodka radioterapii w Płocku w ramach trzeciej edycji rządowego programu zgłoszono budowę SOR-u w Radomiu i modernizację szpitala w Rudce. Jak przekonywano w samorządzie województwa, to inwestycje bardzo ważne nie tylko dla poszczególnych miast i regionów, ale i całego województwa. Żaden z nich nie znalazł jednak poparcia.

- Ośrodek radioterapii w Płocku jest kluczowy dla osób zmagających się z nowotworem, dlatego go budujemy – powiedział Adam Struzik, marszałek województwa. – Jego wagę podkreślano też po stronie rządowej. Jeszcze w zapowiedziach przed wyborami w 2019 roku minister Szumowski przekonywał, że pieniądze rządowe znajdą się na ten cel się znajdą. Oczywiście po wyborach te deklaracje się gdzieś rozmyły. Teraz projekt wart około 80 mln złotych nie zyskał poparcia i nie otrzymał wsparcia z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych – mówił.

Według marszałka Struzika, to decyzja czysto polityczna. Już po raz kolejny Mazowsze zostało pominięte i nie otrzymało ani złotówki w ramach programu. Od poprzedniej decyzji się odwołano – jednak bezskutecznie, bowiem środków i tak nie przyznano.

- Całą odpowiedź na nasze pismo można streścić w następujący sposób: to są pieniądze rządowe, rząd ma upoważnienia, to jest organ wykonawczy i rząd będzie dzielił te pieniądze jak będzie chciał – parafrazował marszałek. – Rząd nie bierze pod uwagę żadnych argumentów, nie słucha dialogów społecznych. To decyzja czysto polityczna – dopowiadał po chwili.

Jak wyliczają na Mazowszu, w ramach trzeciego naboru do Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych wsparcie otrzymało 12 województw. – Na pomoc rządu mogły liczyć wszystkie samorządy, w których samodzielnie lub w koalicji rządzi PiS i tylko 4, w których PiS nie rządzi – przekonywali w samorządzie województwa mazowieckiego. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy