Reklama

WIOŚ wszczął kontrolę na terenie Orlenu

Opublikowano:
Autor:

WIOŚ wszczął kontrolę na terenie Orlenu  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Po zeszłotygodniowej awarii w Orlenie i wyemitowaniu nadmiaru dwutlenku siarki, płocka delegatura Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska zdecydowała się wszcząć kontrolę na terenie zakładu. Swoją komisję powołał też koncern.

Po zeszłotygodniowej awarii w Orlenie i wyemitowaniu nadmiaru dwutlenku siarki, płocka delegatura Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska zdecydowała się wszcząć kontrolę na terenie zakładu. Swoją komisję powołał też koncern. 

We wtorek 12 czerwca w godzinach popołudniowych doszło do awarii na jednej z instalacji w Orlenie. Mieszkańcy odczuwali nieprzyjemności zapachowe i skarżyli się m.in. na bóle głowy. Jak poinformowało biuro prasowe koncernu, nastąpiło chwilowe, blokadowe wyłączenie systemu bezpieczeństwa na kompleksie instalacji Clausa.

[ZT]19391[/ZT]

Stężenie dwutlenku siarki przekroczyło 255,2 µg/m3. Płocka delegatura Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska postanowiła wszcząć kontrolę. 

- Jesteśmy w trakcie kontroli na terenie Orlenu - powiedziała w rozmowie z nami Renata Szymborska, kierownik działu inspekcji. - W poniedziałek wykonywaliśmy pomiary emisji na emitorze. 

Biuro prasowe potwierdziło tę informację.

- W zakładzie trwa kontrola prowadzona przez inspektorów WIOŚ. Spółka jest oczywiście otwarta na udzielenie wszelkich informacji w tym zakresie, - mówi Arkadiusz Ciesielski z biura prasowego koncernu. - Ponadto niezależnie od kontroli WIOŚ powołaliśmy komisję techniczną do zbadania przyczyn i okoliczności zaistniałej sytuacji.

[ZT]19394[/ZT]

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE