Reklama

Wioletta Kulpa o Orlen Wiśle Płock: przywróćmy dumę Płocka

Opublikowano:
Autor:

Wioletta Kulpa o Orlen Wiśle Płock: przywróćmy dumę Płocka - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Dwa dni po kompromitującej porażce z PGE Vive Kielce Prawo i Sprawiedliwość zwołało konferencję prasową. Wioletta Kulpa, kandydatka na prezydenta Płocka, wskazywała, że Orlen Wisła Płock jest źle zarządzana i potrzebne są zmiany. Przede wszystkim długoterminowa wizja.

Dwa dni po kompromitującej porażce z PGE Vive Kielce Prawo i Sprawiedliwość zwołało konferencję prasową. Wioletta Kulpa, kandydatka na prezydenta Płocka, wskazywała, że Orlen Wisła Płock jest źle zarządzana i potrzebne są zmiany. Przede wszystkim długoterminowa wizja. 

Niestety, w środę Orlen Wisła Płock po raz trzynasty z rzędu przegrała mecz z PGE Vive Kielce. Co gorsza, Nafciarze zostali zdominowani na parkiecie do tego stopnia, że momentami przegrywali różnicą 12 bramek. Pod koniec meczu goście nieco odpuścili i skończyło się na porażce 24:31. 

Na dwa dni przed wyborami samorządowymi Wioletta Kulpa, kandydatka na prezydenta Płocka, zwołała konferencję prasową. Pojawił się na niej, nieco nieproszony, zarząd SPR Wisły Płock. Kandydatka PiS wskazywała, że od kilku lat klub podupada, brakuje wyniku sportowego, działań marketingowych, a hala pustoszeje. Zwróciła też uwagę na brak współpracy ze sponsorem strategicznym, do "którego wysyłane są po prostu informacje". 

- To nie tylko ostatni mecz, dobrze wiemy, że sytuacja się nawarstwia. Ma swoje źródło w decyzjach podejmowanych przez zarząd, jak mniemam w uzgodnieniu z właścicielem. Chcielibyśmy pokazać program naprawczy, przede wszystkim służący zoptymalizowaniu wyników finansowych i poprawie tego, co się dzieje na trybunach - mówiła Kulpa. - Nie jestem osobą, która chce wykorzystać to co się dzieje w SPR Wiśle Płock dla celów politycznych. Na meczach bywam regularnie od blisko trzech lat. Obserwowałam to, co się działo, gdy były pełne trybuny kilka lat temu, gdy ciężko było dostać bilety. To nie tylko mecze z Vive, ale też w Lidze mistrzów. To się z czegoś bierze. Mamy wrażenie, że jest to lekceważone i spychane na dalszy plan przez właściciela i zarząd.

Wioletta Kulpa chciałaby postawić przed Wisłą cele, jakim przede wszystkim ma być zdobycie mistrzostwa Polski. To też poprawa działań marketingowych, dostosowanie cen biletów i karnetów do jakości sportowej i zoptymalizowanie transferów. Chce jednak długoterminowej strategii, przynajmniej czteroletniej. 

Zwracała też uwagę, że w spółce wzrosło zatrudnienie, ale też jako radna nie ma dostępu do wszystkich dokumentów dotyczących działalności spółki. Jak mówi, informację tę uzyskała od osób zainteresowanych Orlen Wisłą. Miała też pretensje o brak działań jednoczących kibiców. Zwraca uwagę na okrzyki, jakie podnosili podczas meczu z Vive kibice Wisły, zainspirowani śpiewami kielczan. Chodzi o okrzyki "Jaki prezes, taka Wisła" i "Byłeś Nafciarzem, zostałeś Wisły grabarzem" skierowane w stronę prezesa Adama Wiśniewskiego

- Chciałabym wyraźnie zwrócić uwagę na upolitycznienie. Nie chcemy, żeby spółki sportowe, przede wszystkim SPR, były upolitycznione. Osoby nie powinny być zatrudniane tylko dlatego, że są moimi kolegami. To powinni być specjaliści. To dotyczy zarządu i przede wszystkim rady nadzorczej - wskazywała. 

Warto też przypomnieć, że w czerwcu 2019 roku wygasa umowa sponsorska z PKN Orlen. Nowa będzie negocjowana już w nowym roku. Wioletta Kulpa wskazywała, że dobre wyniki sekcji piłki nożnej zaowocowały wyższym wsparciem finansowym. - W tej sytuacji ciężko będzie negocjować wyższą stawkę - mówiła Kulpa. 

- Rozmawialiśmy w zeszłym tygodniu z prezesem Danielem Obajtkiem, także w sprawie Nord Stream 2. Dlatego dziwi mnie insynuacja, że nie ma komunikacji. Rozmawialiśmy też o przyszłości piłki ręcznej. Poczekamy, aż rozwiąże się kłopot z Nord Streamem 2 - mówił prezes.- Sponsorem miała być spółka skarbu państwa. Pani Wioletta o tym doskonale wie, bo Orlen musi zaakceptować sponsora. Wycofała się jednak ze względu na Nord Stream 2. 

- W przyszłym tygodniu odniesiemy się do sytuacji spółki - zapewniła Katarzyna Przykłota, dyrektorka marketingu SPR Wisły Płock. - W środę nastąpiła sytuacja kryzysowa. Poczuliśmy się wywołani do tablicy. Nie zrobiliśmy konferencji prasowej, bo czekamy na kilka odpowiedzi dotyczącej bardzo ważnej sprawy Nord Stream 2. Ta kwestia pochłania bardzo dużo zaangażowania całego zarządu. Staramy się wypracować sytuację, która będzie odpowiednia dla sponsora strategicznego. Nie wydaje mi się, żeby w spółce coś było nieprzejrzyste. Nie wszystkie dane są po to, żeby je upubliczniać. O zadowoleniu kibiców decyduje prosta rzecz, jaką jest wynik na boisku. To nie my stajemy się gorsi, tylko inne rzeczy idą do przodu. 

- Widziałem już podobną wizję jako zawodnik. Miało być Final Four Ligi Mistrzów, a po trzech latach tej wizji nie wyszliśmy z grupy Pucharu EHF, nawet po zakupie drogich zawodników - dodał Wiśniewski. 

 - Bardzo się cieszę, że państwo jesteście. Nie jesteście nieproszeni. Cieszy mnie wywód, ale jeśli wspominacie, że od środy macie dramatyczną sytuację, mamy piątek, a nie jesteście w stanie nawet zorganizować konferencji prasowej, tylko przychodzicie na czyjeś zaproszenie, to ewidentnie świadczy o niewydolności tego zarządu - zripostował Marcin Flakiewicz, radny PiS. - Jeśli mówimy o konferencji prasowej, to w środę w ogóle jej nie powinno być. Powinna nastąpić dymisja zarządu. 

- W 2012 roku wygraliśmy z Vive 32:25 przy budżecie 12-13 mln z zyskiem bilansowym. Dlaczego było to możliwe w 2012 roku, a dlaczego nie jest możliwe teraz? Dlaczego zarząd nie widzi, że dzieje się coś złego? - dopytywała Kulpa. 

Jak wspominała wcześniej Wioletta Kulpa, nowa umowa z PKN Orlen będzie negocjowana na początku 2019 roku. Dodała, że nie jest to zależne od niej, bo odpowiada za sponsoring społeczny, a nie sportowy. Nie jest tajemnicą, że Orlen Wisła ma dużo mniejszy budżet od PGE Vive Kielce, a jak zwracał uwagę zarząd Wisły, jeden z mniejszych w Lidze Mistrzów. Kibice mogliby oczekiwać, że koncern najpierw zainwestuje pieniądze, a potem będzie oczekiwał wyniku. 

- A co jeśli powiedziałabym, że mam wiedzę, której niestety nie mogę wprost upublicznić z imienia i nazwiska, że niektórych zawodników opłacamy wyżej niż podobnych w Vive Kielce? - odpowiedziała Kulpa.

Wydaje się, że poprawa sytuacja w Orlen Wiśle Płock będzie jednym z poważniejszych wyzwań, z jakim zmierzyć się będą musiały przyszłe władze miasta.

Fot. Michał Wiśniewski/Portal Płock

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE