Reklama

Reklama

Winiary więcej pacjentów z Covid-19 nie przyjmą, w tymczasowym nie ma anestezjologów. - Nie są zainteresowani pracą w szpitalu tymczasowym

Opublikowano: pt, 12 mar 2021 15:03
Autor: | Zdjęcie: Michał Wiśniewski

Winiary więcej pacjentów z Covid-19 nie przyjmą, w tymczasowym nie ma anestezjologów. - Nie są zainteresowani pracą w szpitalu tymczasowym - Zdjęcie główne

poglądowe | foto Michał Wiśniewski

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Od kilkunastu dni na Winiarach hospitalizowanych jest więcej pacjentów z Covid-19, niż jest przeznaczonych dla nich łóżek. Oznacza to, że kolejni pacjenci nie powinni już trafiać do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płocku, a sytuacji nie rozwiązuje też szpital tymczasowy, bo wciąż nie ma tam anestezjologów.

Reklama

Od kilkunatu tygodni do leczenia pacjentów z Covid-19 na Winiarach przeznaczonych jest oddział zakaźny, w którym jest 29 łóżek, i część oddziału intensywnej terapii - tu jest 6 łóżek. Razem 35.

- 28 pacjentów przebywa na oddziale zakaźnym, 6 na OIOM-ie, 2 oczekuje na przeniesienie na oddział zakaźny z kardiologii, 1 z nefrologii. W szpitalu tymczasowym jest 23 pacjentów. Razem mamy 60 pacjentów - mówił rano Stanisław Kwiatkowski, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płocku. 

Sytuacja epidmiologiczna w całym kraju się pogarsza, ale mimo to szpital wojewódzki stopniowo wraca do normalnej pracy. W nocy z czwartku na piątek w szpitalu przebywało 505 pacjentów. W normalnych czasach hospitalizowanych jest ok. 700-800 osób, ale w ostatnim czasie na oddziałach przebywało ok. 400-450 pacjentów. 

W związku z pogarszającą się sytuacją w służbie zdrowia, Narodowy Fundusz Zdrowia wydał jednak  zalecenie ograniczenia przyjęć planowych.

- Mamy z tyłu głowy, że od roku czasu niektórzy pacjenci sami wstrzymują hospitalizacje, a niektórzy byli odraczani ze względu na ogniska covidowe na oddziałach. Dzisiaj zaapelowałem do ordynatorów, żeby własną mądrością i doświadczeniem dokonywali selekcji pacjentów do hospitalizacji, żeby leczyć tych, którzy najbardziej wymagają hospitalizacji - mówi Kwiatkowski. 

W ciągu ostatniem doby zmarły 3 osoby z potwierdzonym Covid-19. 

Szpital tymczasowy z ograniczoną obsadą 

W szpitalu tymczasowym trwa pat. Na razie można tam hospitalizować tylkp pacjentów bez chorób współistniejących, a to właśnie tacy pacjenci zazwyczaj najciężej przechodzą zakażenie. Placówka jest gotowa pod względem infrastrukturalnym od kilku miesięcy na przyjęcie pacjentów w cięższym stanie, ale brakuje personelu. Największym zapalnikiem są anestezjolodzy. Kolejne tygodnie poszukiwań nie przynoszą poprawy sytuacji. 

- Anetezjolog zarabia u nas nieźle. Nawet są lekarze kontraktowi. Dostali tzw. dodatki covidowe, czyli jakby drugie wynagrodzenie.  Anestezjolog w ostatnich miesiącach zarabia w naszym szpitalu 250 złotych za godzinę. Po prostu dodatkowe dyżury w szpitalu tymczasowym nie są dla nich atrakcyjne. Tu ma ugruntowaną pracę  i nie chcą się narażać. Nie są zainteresowani pracą w szpitalu tymczasowym i zwiększeniem zarobków - nie ukrywa Kwiatkowski. 

W szpitalu tymczasowym jest więc gotowych 56 łóżek (1 moduł), a w placówce przebywa 23 pacjentów. NFZ płaci szpitalowi także za niewykorzystane 33 łóżka - za tzw. "gotowość do przyjęcia". 

Na Winiary na razie nie wpłynęła prośba o oddelegowanie personelu do pracy w innych pracówkach, choć jak mówi Kwiatkowski, prośba pojawiła się w formie ustnej podczas telekonferencji z wojewodą mazowieckim.

- Chodzi o oddelegowanie lekarzy zwłaszcza do warszawskich szpitali - mówi Kwiatkowski. - U nas jest zatrudnienie na styk. Ubytek jednego lekarza powoduje zawirowanie każdego oddziału, a mamy ich 22. Może na 2 można powiedzieć, że obsada jest wystarczająca. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (16)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 6 miesięcy temu | ocena +1 / -0

  Precyzja

  Senatora naszego dobrotliwego zapytać, dopiero co krytykował opozycję, orlen postawił szpital a wcześnie wszystko sprawdzono łącznie z możliwościami personalnymi, prawda panie MM. Pan ma "władzę", pan tupnie nogą i rozwiąże problem

 • 6 miesięcy temu | ocena +4 / -5

  Prawda

  PRAWDA TO CZY FAŁSZ.Maski zaczynają spadać! „Chińskie laboratorium biologiczne w Wuhan jest częścią Glaxosmithkline, która (tak się składa) należy do firmy Pfizer!” (ten, który robi szczepionkę przeciwko wirusowi, który został (przypadkowo) uruchomiony w Laboratorium Biologicznym w Wuhan i został (przypadkowo) sfinansowany przez dr Fauci, który (przypadkowo) reklamuje szczepionkę! „GlaxoSmithKline jest (przypadkowo) zarządzany przez dział finansowy Black Rock, który (przypadkowo) zarządza finansami Open Foundation Company (Fundacja Sorosa), która (przypadkowo) prowadzi francuską AXA! "Przypadkowo Soros jest właścicielem niemieckiej firmy Winterthur, która (przypadkowo) zbudowała chińskie laboratorium w Wuhan i została kupiona przez niemiecki sojusz, który (przypadkowo) ma Vanguard jako udziałowca, który jest (przypadkowo) udziałowcem Black Rock, który (przypadkowo) ) kontroluje banki centralne i zarządza około jedną trzecią globalnego kapitału inwestycyjnego. Black Rock jest również (akurat) głównym udziałowcem firmy MICROSOFT, należącym do Billa Gatesa, który (tak się złożyło) jest udziałowcem Pfizera (który - pamiętasz? Sprzedaje cudowną szczepionkę) i (przypadkiem) jest teraz pierwszym WHO sponsorem jest! Teraz rozumiesz, jak martwy nietoperz sprzedany na mokrym rynku w Chinach zainfekował CAŁĄ PLANETĘ! „”

  • 6 miesięcy temu | ocena +5 / -2

   Dziku

   Nigdy nie zrozumiem co kieruje ludźmi, wymyślającymi takie idiotyzmy, które nie są w stanie przetrwać trzech minut weryfikacji. W sumie pewnie kieruje nimi zakończenie edukacji na szkole podstawowej lub poważne zaburzenia psychiczne.

 • 6 miesięcy temu | ocena +2 / -0

  Nauczyciel

  Hahaha a propaganda w tv jak za gierka. Otwierać normalnie przychodnie o wykonywać planowane zabiegi nieroby jebane . Ludzie chyba na coś ***** te składki płacą. Niedzielski to morderca znów pozbawił ludzi dostępu do leczenia. Na tą fikcje czyli ten kołchoz zwany szpitalem tymczasowym każdy ma wyjebane nic dziwnego że normalni ludzie nie chcą tam robić z siebie idiotów

 • 6 miesięcy temu | ocena +0 / -0

  aaa

  Jeśli nie potrafimy stanąć po stronie najsłabszych, to pod znakiem zapytania stają cele, które powinny przyświecać każdemu społeczeństwu. Poza tym – niezaszczepienie w pierwszej kolejności przewlekle chorych wystawia system ochrony zdrowia na ciężka próbę. Przecież, jeśli szybko nie zaszczepimy tych "grup ryzyka", to oni nie przechorują koronawirusa w domu, ale znajdą się w szpitalach z ciężkim przebiegiem choroby. Czy rząd nie widzi, że dzisiaj służba zdrowia to najważniejszy dział gospodarki? Bez niego wszystko inne leży! I dlatego wszelkiego rodzaju cwaniacy szczepiący się po kolejnością podlegają wszelkiemu potępieniu społecznemu. GENWAY - czy już całej rodzinie załatwiliście szczepienia czy jeszcze ktoś został.

 • 6 miesięcy temu | ocena +3 / -0

  Mic

  Nie ma co się dziwić anestezjologom. Brać na siebie kolejne obowiązki i odpowiedzialność przy już ledwo dopinanym czasie pracy to chyba nikt by nie chciał. Nawet za dobrą dodatkową kasę. Nikt nie chce popełniać błędów przez przepracowanie. A obecna władza daleka jest od stawania w obronie medyków przy ewentualnych wpadkach wynikających z przepracowania.

 • 6 miesięcy temu | ocena +8 / -3

  LaR

  Tyle kasy dostają to nie chce im się więcej pracować.

 • 6 miesięcy temu | ocena +11 / -1

  NN

  Pamiętacie problemy "dyrektora" Winiar z początku pandemii? Przy wielomilionowym budżecie płakał bo nie miał papieru do drukarek. To jest człowiek - wieczny problem. Jak mu nie dadzą na tacy, to nie załatwi...

 • 6 miesięcy temu | ocena +7 / -4

  250 zł za godzinę

  250 zł za godzinę? Czyli w 1 dzień ma blisko miesięczną najniższą krajową? Gdzie i jak mogę zostać lekarzem ? Ewentualnie doktorem?

  • 6 miesięcy temu | ocena +0 / -0

   BR

   Ha, ha. Nikt ci nie bronił zastać lekarzem. Po prostu trzeba było chodzić do szkoły , dobrze się uczyć , zdać świetnie maturę potem 6 lat studiów i już jest się lekarzem. Czemu tego nie zrobiłeś , teraz byś był lekarzem i nie miał byś czasu na pisanie głupot.

  • 6 miesięcy temu | ocena +2 / -1

   Zed

   Podstawówkę skończyłeś? A może szkołę lansu? Pewnie jakaś patologia jesteś?

  • 6 miesięcy temu | ocena +5 / -2

   do janusza 250

   trzeba było psu w budzie teczki nie zostawiac, tylko do szkoly chodzic! pies sie wyksztalcil i teraz umie przelaczac programy w tv? ___________________a poza tym, mialbys szanse zdawac na studia medyczne, 30 na 1 miejsce, a potem razem 9 lat nauki...plus 4 lata doktoratu...a teraz przelicz to na litry piwa i wodki, ktore wypiles w tym czasie?

  • 6 miesięcy temu | ocena +8 / -0

   student medycyny

   Kończąc ciężkie 6 letnie studia a potem jeszcze robiąc specjalizacje ;)

 • 7 miesięcy temu | ocena +13 / -11

  Józef Szwejk

  Winnych robicie z anestezjologow podczas gdy gospodarz dał ciała. Jak można budować szpital bez personelu? Polnische wirschaft

  • 7 miesięcy temu | ocena +16 / -0

   Jóżef Szwejk

   Masz na myśli dyrektora? Niezły biznes szpital na tym robi - 33 łóżka niewykorzystane a NFZ płaci. A dyrektor, który jest odpowiedzialny za zapewnienie personelu, tego nie zrobił.

   • 6 miesięcy temu | ocena +0 / -0

    Ten dyrektor to kawał chama

    Ten dyrektor to nie ma za grosz szacunku do pacjentów. Niedawno jedna pani go nagrała jak walczyła o swojego męża i pokazała jaki z tego dyrektora cham i **********