Reklama

Wiktoria. Niech wie, że nie jest sama

Opublikowano:
Autor:

Wiktoria. Niech wie, że nie jest sama - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Wiktoria Majewska, mała mieszkanka powiatu płockiego, walczy z ciężką chorobą. W pomoc w uzbieraniu potrzebnych na leczenie 200 tys. zł zaangażowały się podpłockie gminy i starostwo, a teraz także galeria Mazovia.

Wiktoria Majewska, mała mieszkanka powiatu płockiego, walczy z ciężką chorobą. W pomoc w uzbieraniu potrzebnych na leczenie 200 tys. zł zaangażowały się podpłockie gminy i starostwo, a teraz także galeria Mazovia.

Jedenastoletnia Wiktoria to kolejne dziecina, która zmaga się z poważną chorobą - mała mieszkanka powiatu płockiego walczy z nowotworem neuroblastome nadnercza prawego stopnia IV z przerzutami do kości i szpiku. - W 2011 roku wydawało się, że dziecko jest już zdrowe, jednak w 2014 roku nastąpił nawrót choroby .- informują organizatorzy akcji charytatywnej „Podaruj święta Wiktorii”, którą zaplanowano na najbliższy weekend w Mazovii. - Dziewczynka jest pod opieką Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Obecnie Wiktoria jest poddawana chemioterapii. Szansą na całkowite wyleczenie jest kuracja polegająca na leczeniu komórek nowotworowych przeciwciałami.

Niestety, podobnie jak w innych tego typu przypadkach w Polsce nie prowadzi się takiego leczenia. - Jedyną szansą na pomoc dziewczynce jest tego rodzaju zabieg, przeprowadzany we Włoszech - informują organizatorzy. - Niestety wiąże się on z ogromnymi kosztami rzędu 200 tys. zł, których rodzice nie są w stanie udźwignąć.

 

Dlatego w weekend w galerii Mazovia odbędzie się zbiórka na rzecz dziewczynki, całe przedsięwzięcie objął psatronatem m.in. starosty płockiego Mariusza Bieńka. Na terenie galerii w godzinach 11:00 – 19:00, specjalnie oznakowani wolontariusze, będą zbierać środki na dalsze leczenie Wiktorii. Na parterze zlokalizowany będzie punkt informacyjny, w którym przebywać będą osoby bliskie Wiktorii oraz osoby patronujące akcji.

 

To już trzecia akcja w ciągu miesiąca - pierwszą zorganizowała szkoła Wiktorii (zbiórka pieniędzy w dyskotece Ambra – 17 tys. zł) oraz zbiórka krwi, zorganizowana przez strażaków z OSP, posła Piotra Zgorzelskiego oraz wójta Gminy Bulkowo Gabriela Graczyka, w trakcie której zebrano ponad 11 litrów krwi.

Dziewczynka lada dzień zostanie objęta patronatem fundacji. Jeśli ktoś nie miałby możliwości uczestniczenia w akcji, a chciałby wspomóc dziewczynkę jakimś datkiem, prosimy o kontakt mailowy na adres lub pod nr telefonu 516 806 817.

- Zwracamy się do wszystkich mieszkańców o szlachetnym sercu – dajcie nadzieję tej rodzinie! - apelują organizatorzy. - Pomóżcie temu dziecku! Każda złotówka się liczy! Niech w sercach tej rodziny, w trakcie wigilijnej wieczerzy, zagości nadzieja i świadomość, że nie są sami.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE