Reklama

Wieża ciśnień. Co mogłoby tam być?

Opublikowano:
Autor:

Wieża ciśnień. Co mogłoby tam być? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Dobiega końca kapitalny remont zabytkowej wieży ciśnień, a wciąż nie wiadomo,co poza punktem widokowym mogłoby mieścić się w pięciokondygnacyjnej wąskiej budowli. Wodociągi Płockie ogłosiły więc konkurs na koncepcję zagospodarowania wieży.

Dobiega końca kapitalny remont zabytkowej wieży ciśnień, a wciąż nie wiadomo,co poza punktem widokowym mogłoby mieścić się w pięciokondygnacyjnej wąskiej budowli. Wodociągi Płockie ogłosiły więc konkurs na koncepcję zagospodarowania wieży.

Jak pisaliśmy w ubiegłym tygodniu, wprawdzie z małym poślizgiem, ale remont wieży ciśnień dobiega wreszcie końca i ponadstuletnia budowla jest już jak nowa. Wewnątrz budynku z XIX w. wymieniono całą stolarkę okienną i drzwiową, zniknęły stare stropy i podłogi, skuto tynki,  rozebrano dach i na jego miejscu zbudowano przeszkolony punkt widokowy.  Ponadto, aby móc zrealizować w przyszłości jedną z koncepcji, zakładającą powstanie w zabytkowej wieży kawiarni, na wysokości pierwszego piętra "dostawiono" też taras letni, który - jako nowoczesna konstrukcja - wzbudził wśród mieszkańców sporo kontrowersji.

Prace remontowe są już na finiszu, a tymczasem chętni do zadomowienia się w wieży ciśnień restauratorzy czy inni przedsiębiorcy niestety nie walą drzwiami i oknami i poza Stowarzyszeniem Inicjatyw Twórczych Uhuru Culture, które nieprzerwanie deklaruje chęć zajęcia części obiektu, zainteresowanie lokalami jest nikłe.

Jak poinformowała Justyna Malicka z Wodociągów Płockich, zarząd spółki ogłosił konkurs na opracowanie koncepcji zagospodarowania budynku przy Warszawskiej 26. Ze zwycięzcą konkursu zostanie podpisana umowa najmu na pięć lat (z możliwością przedłużenia). Wszystkie potrzebne materiały jak np. dokumentacja projektowa, zestawienia prognozowanych kosztów eksploatacji itp. można obejrzeć w spółce w godz. 9.00-14.00.

Na pomysły spółka czeka do 31 marca do godz. 12.00. Można je składać w siedzibie Wodociągów przy ul. Harc. A. Gradowskiego 11 osobiście, pocztą lub pocztą kurierską. Pomysły będzie oceniać 7-osobowa komisja z wiceprezydentem Cezarym Lewandowskim na czele, wyniki poznamy w połowie kwietnia. Szczegóły konkursu

Czytaj też:

Fot. Tomasz Miecznik/Portal Płock

Byliśmy już w środku wieży ciśnień - zobaczcie nasze zdjęcia w galerii: 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE