Reklama

Wiemy, które placówki w Płocku przystąpiły do strajku. Ilu nauczycieli rozpoczęło protest?

Opublikowano:
Autor:

Wiemy, które placówki w Płocku przystąpiły do strajku. Ilu nauczycieli rozpoczęło protest? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Już wiadomo, że do strajku przystąpiły wszystkie szkoły podstawowe, ponadpodstawowe, obydwie poradnie psychologiczno-pedagogiczne, Młodzieżowy Dom Kultury, czyli łącznie 33 placówki. A co z przedszkolami?

Już wiadomo, że do strajku przystąpiły wszystkie szkoły podstawowe, ponadpodstawowe, obydwie poradnie psychologiczno-pedagogiczne, Młodzieżowy Dom Kultury, czyli łącznie 33 placówki. A co z przedszkolami?

Płocki Ratusz poinformował, że z 25 miejskich przedszkoli do strajku przystąpiło 12 przedszkoli. Łącznie strajkuje w nich ok. 80 proc. nauczycieli - na 209 nauczycieli w tych placówkach, do strajku przystąpiło 167 nauczycieli.

- W pięciu przedszkolach, tj. nr 8. 9, 10, 16, 27 zajęcia zostały zawieszone. W pozostałych siedmiu nie przystąpiło do strajku po kilku nauczycieli, przy czym łącznie jest ich 41 - czytamy w komunikacie płockiego Ratusza. - W tych przedszkolach jest dzisiaj mniejsza liczba dzieci i ci nauczyciele zapewniają im opiekę. Łącznie dzisiaj w tych przedszkolach jest 217 dzieci.

Do strajku przystąpiły wszystkie szkoły podstawowe, ponadpodstawowe, obydwie poradnie psychologiczno-pedagogiczne, Młodzieżowy Dom Kultury, czyli łącznie 33 placówki.

Wielu rodziców uznało, że wolą sami zadbać o opiekę nad swoimi dziećmi. W Szkole Podstawowej nr 15 nie ma dziś żadnego ucznia, tak samo jest w Zespole Szkół Ekonomiczno-Kupieckich, w większości szkół jest kilku lub kilkunastu uczniów, w niektórych kilkadziesiąt. Najwięcej uczniów stawiło się do Zespołu Szkół nr 3 (130 uczniów). Łącznie w tych placówkach strajkuje prawie 90 proc. nauczycieli. W szkołach uczniowie mają zapewnione zajęcia opiekuńczo-wychowawcze, w niektórych mogą się też odbywać zajęcia dydaktyczne.

Już w zeszłym tygodniu, gdyby doszło do strajku m.in. w szkołach i przedszkolach, o wsparcie dla dyrektorów płockich placówek oświatowych poproszono pracowników Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki, Książnicy Miejskiej, municypalnych czy Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Niektórzy pracownicy mogli dziś przyjść do pracy z dziećmi, co dotyczy urzędników z płockiego Ratusza czy też Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego. Zarząd Komunikacji Miejskiej podjął decyzję o wsparciu dla pracowników poprzez organizację zajęć dla dzieci w świetlicy w budynku przy ul. Przemysłowej. Aby podopiecznym się nie nudziło, mają tam przebywać animatorzy.

Powiat

- My mamy trochę łatwiejszą sytuację, starszą młodzież ze szkół ponadpodstawowych - mówi Małgorzata Struzik, dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Spraw Społecznych w Starostwie Powiatowym w Płocku. - Zostały zapewnione zajęcia sportowe, są czynne świetlice. Dane dotyczące nauczycieli, którzy przystąpili do protestu, niedługo się pojawią.

[ZT]22014[/ZT]

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE