Reklama

Wielkie zwolnienia w płockiej Enerdze?

Opublikowano:
Autor:

Wielkie zwolnienia w płockiej Enerdze? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Miasto obiegła hiobowa wieść: Energa planuje gigantyczne zwolnienia, sporo ludzi zostanie bez pracy. Koncern uspokaja: planujemy reorganizację, część stanowisk zniknie, ale powstaną też nowe.

Miasto obiegła hiobowa wieść: Energa planuje gigantyczne zwolnienia, sporo ludzi zostanie bez pracy. Koncern uspokaja: planujemy reorganizację, część stanowisk zniknie, ale powstaną też nowe.

O widmie zwolnień w zakładzie energetycznym mówi już pół Płocka, ale informacje na ten temat nie wychodzą poza nieoficjalne pogłoski. A te są coraz bardziej zatrważające: słychać, że  kilkadziesiąt osób zostanie na lodzie, że płocki oddział podobnie jak inne przenosi się do Gdańska, gdzie spółka ma swą główną siedzibę itd. 

- Do tej pory nie dostaliśmy żadnej oficjalnej informacji w sprawie ewentualnych zwolnień grupowych planowanych przez spółkę Energa - mówi Radosław Śliwiński, wiceszef Miejskiego Urzędu Pracy.

Jednak coś na rzeczy na pewno jest - dość powiedzieć, że ogólnopolskie media informowały o planach koncernu, według których gdańska Energa zamierza przeprowadzić zwolnienia grupowe w odpowiedzialnej za obsługę klientów spółce Energa Obsługa i Sprzedaż. Zwolnienia mają dotknąć ponad połowę zatrudnionych tam pracowników - 362 osób z 34 lokalizacji. Zlikwidowane zostaną m.in. biura obsługi klienta w mniejszych miejscowościach. Na przykład od początku lutego BOK dla Kutna znajduje się w Płocku.

Co z Płockiem? Jakub Dusza z biura prasowego Grupy Energa potwierdza, że koncern ma w planach reorganizację, ale - zaznacza - nie oznacza ona tylko likwidacji stanowisk.  - Zmiana modelu funkcjonowania spółki polega m.in. na koncentracji działalności spółki w pięciu lokalizacjach - wyjaśnia Jakub Dusza. -  Są to właśnie Płock, a także Gdańsk, Elbląg, Olsztyn oraz Kalisz. A zatem pomimo, że w spółce planowana jest likwidacja 362 stanowisk pracy w 34 lokalizacjach, to jednocześnie tworzone są 144 nowe stanowiska pracy w pięciu lokalizacjach. Spółka planuje także dodatkowe etaty (minimum 45) związane z realizacją zdalnej obsługi (telefonicznej i elektronicznej).

Co oznaczają te wyliczanki, jak przekłada się to na nasz oddział firmy? Ile z tych nowych 144 stanowisk przybędzie w Płocku, a ile z 362 zniknie w samym Płocku? Tego spółka na razie nie zdradza. - W tym momencie jest zbyt wcześnie na dalsze szczegóły - ucina rzecznik.

Zapewnia jednak, że pracownicy nie zostaną na lodzie.  - Przygotowane zostały dla nich różne rodzaje specjalnych pakietów osłonowych (w tym odszkodowanie w wysokości 20 wynagrodzeń, w przypadku odejścia z firmy), a także oferty kontynuowania współpracy z firmą (również za odszkodowaniem, zależnym od wariantu dalszej współpracy) - informuje Jakub Dusza. -  Aktualnie trwają procesy rekrutacyjne na nowe stanowiska, a równolegle pracownicy decydują, z którego programu osłonowego skorzystać. Dlatego jest zbyt wcześnie, by powiedzieć ilu aktualnych pracowników podejmie dalszą współpracę, a ilu zdecyduje się na odejście z firmy.

Rzecznik zaprzecza też pogłoskom, jakoby zadania dotąd realizowane w Płocku miały być przeniesione do Gdańska.  - Nie potwierdzam tych informacji  - informuje. - Firma zamierza skoncentrować rozproszoną działalność w pięciu lokalizacjach (w tym w Płocku i w Gdańsku).

Jak dodaje biuro prasowe koncernu, zgodnie ze zmianami wprowadzonymi przez spółkę,  wraz z końcem stycznia  Biuro Obsługi Klienta w Płocku  zostało przekształcone w "Salon Sprzedaży Energa".  - Będzie skupiać się on na oferowaniu produktów i usług firmy - zapowiada Jakub Dusza.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE