Reklama

Wielkie zmiany przy płockim zoo. Za 8 mln zł

Opublikowano:
Autor:

Wielkie zmiany przy płockim zoo. Za 8 mln zł - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Plany dotyczące płockiego ogrodu zoologicznego są imponujące, obejmują m.in. wykonanie drugiego wejścia do placówki - od strony Wisły. Na razie pewne jest, że powstanie nowy wiadukt, który połączy ul. Norbertańską z drogą dojazdową do zoo.

Plany dotyczące płockiego ogrodu zoologicznego są imponujące, obejmują m.in. wykonanie drugiego wejścia do placówki - od strony Wisły. Na razie pewne jest, że powstanie nowy wiadukt, który połączy ul. Norbertańską z drogą dojazdową do zoo.

Plany na rozwój płockiego zoo są bardzo ambitne. Na razie wyłoniono wykonawcę nowego wiaduktu, który połączy Norbertańską z drogą dojazdową do ogrodu zoologicznego.

- Do przetargu stanęły dwie firmy. Spółka DROMOSTTOR z Lwówka Śląskiego zaoferowała zbudowanie obiektu za 8,3 mln zł. Gdańska Spółka POLWAR zaproponowała niższą kwotę, bo niecałe 8 mln zł i to ona została wybrana - informuje płocki ratusz. - Miejski Zarząd Dróg czeka teraz na ewentualne odwołanie od wyników wyboru.

Wykonawca będzie miał siedem miesięcy na wykonanie nowego obiektu i rozbiórkę starego. Wiadukt, który powstanie nad linią kolejową nr 33 Kutno - Brodnica, będzie przesunięty o ponad 21 m na wschód w stosunku do istniejącego obiektu, czyli w kierunku cmentarzy. Będziemy wjeżdżać na niego w miejscu, w którym dziś znajduje się parking dla autobusów. Nowe miejsca postojowe dla autokarów MZD przygotuje w pobliżu ogrodzenia Zespołu Szkół Technicznych. Przy „Siedemdziesiątce” - teoretycznie do końca maja – powstanie parking dla 15 autobusów.

Wiadukt będzie obiektem jednoprzęsłowym o całkowitej długości ponad 39 m i rozpiętości przęsła 26,8 m. Stanie na 20 palach, będzie miał jezdnię o szerokości 7 m, a także chodnik oraz drogę rowerową – jedno i drugie o szerokości 3 m. Jezdnia będzie miała klasyczną nawierzchnię bitumiczną, natomiast chodnik i ścieżka rowerowa - z żywic epoksydowo-poliuretanowych.

- Nie zabraknie oczywiście barier, poręczy oraz oświetlenia. Pod obiektem znajdzie się sieć kanalizacji deszczowej i sanitarnej, wodociągowej, ciepłociągu oraz sieci elektryczne i teletechniczne - wyliczają w ratuszu. - Obiekt komunikacyjnie zostanie połączony z budowanym rondem u zbiegu al. Kilińskiego oraz ulic Warszawskiej, Norbertańskiej i Mostowej. 

Inwestycja nie zakłóci ruchu kolejowego. Wyłączenia ruchu pociągów będą jedynie kilkugodzinne i wyłącznie w nocy. 

Budowa wiaduktu jest jednym z pięciu elementów tzw. II Programu Mobilności Miejskiej, na który składa się jeszcze:

  • przebudowa al. Kilińskiego,
  • kupno nowych autobusów niskoemisyjnych dla Komunikacji Miejskiej (miasto czeka na dostawę)
  • zainstalowanie Inteligentnego Systemu Sterowania Ruchem w alejach (trwają przygotowania do ogłoszenia przetargu);
  • budowa nowego parkingu przy ogrodzie zoologicznym (powstanie między zoo, a strzelnicą LOK),

- Trwają przygotowania do rozpoczęcia budowy parkingu. W tym roku jeszcze będziemy tu mieli do dyspozycji 130 miejsc dla pojazdów osobowych, z których 6 przeznaczonych zostanie dla osób niepełnosprawnych - zapewniają w ratuszu. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE