Reklama

Wielki sukces. Zdobył trzy złote medale na olimpiadzie

Opublikowano:
Autor:

Wielki sukces. Zdobył trzy złote medale na olimpiadzie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Od 14 do 21 marca w Emiratach Arabskich odbywają się Światowe Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych. Polska reprezentacja liczy 90 osób, w tym 64 zawodników, oraz 26 trenerów, lekarzy i członków kierownictwa, którzy wspierają naszych zawodników w trakcie Igrzysk.

Od 14 do 21 marca w Zjednoczonych Emiratach Arabskich odbywają się Światowe Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych. Polska reprezentacja liczy 90 osób, w tym 64 zawodników, oraz 26 trenerów, lekarzy i członków kierownictwa, którzy wspierają naszych zawodników w trakcie Igrzysk. Są niesamowici.

Światowe Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych w Abu Dhabi są największym sportowym wydarzeniem na świecie w 2019 roku i największą sportową imprezą w historii Bliskiego Wschodu.

Polscy sportowcy z niepełnosprawnością intelektualną na arenach sportowych w Abu Dhabi i Dubaju rywalizują w 17 dyscyplinach sportowych: koszykówce, piłce nożnej 7-osobowej (w której reprezentuje nas drużyna żeńska), lekkiej atletyce, pływaniu, bowlingu, kolarstwie, badmintonie, trójboju siłowym, tenisie, tenisie stołowym, gimnastyce, jeździe konnej, wrotkarstwie, kajakarstwie, judo i golfie. Radzą sobie świetnie. Tylko w jeden dzień zdobyli łącznie 36 medali, w tym: 13 złotych, 15 srebrnych i 8 brązowych. A dodajmy, że w rywalizacji bierze udział 7,5 tys. sportowców ze 190 krajów. Medale zdobywają gimnastycy, kolarze, wrotkarze, lekkoatleci, tenisiści stołowi, zawodnicy w jeździectwie, srebrne medale w judo są pierwszymi w dorobku polskich reprezentantów podczas Światowych Igrzysk.

Medalistów mamy także w dwuboju siłowym. Trzy złote medale trafiły do 33-letniego uczestnika Warsztatów Terapii Zajęciowej działających przy DPS "Nad Jarem" w Nowym Miszewie, Sebastiana Jędrzejewskiego. Jego trenerem jest Mariusz Żukowski. Gratulujemy!

Fot. DPS "Nad Jarem'

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE