Reklama

Wielki sukces młodego płocczanina

Opublikowano:
Autor:

Wielki sukces młodego płocczanina - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Michał Drętkiewicz, uczeń klasy fortepianu Państwowej Szkoły Muzycznej drugiego stopnia w Płocku, zdobył pierwszą nagrodę Zachodniopomorskiego Konkursu Pianistycznego w Szczecinie.

Michał Drętkiewicz, uczeń klasy fortepianu Państwowej Szkoły Muzycznej drugiego stopnia w Płocku, zdobył pierwszą nagrodę Zachodniopomorskiego Konkursu Pianistycznego w Szczecinie.

Konkurs w Szczecinie, który odbywał się po raz trzeci, organizowany jest co dwa lata. To ogólnopolska impreza, która przyciąga czołówkę młodych pianistów z całego kraju. Michał startował w najmłodszej grupie (klasy I-II szkół muzycznych drugiego stopnia) i był jednym z najmłodszych pianistów, którzy wystąpili w tegorocznej edycji konkursu.

Mimo młodego wieku Michał Drętkiewicz okazał się absolutną rewelacją. Zdobył pierwszą nagrodę z najwyższą punktacją wśród wszystkich uczestników. Profesor Waldemar Andrzejewski z Akademii Muzycznej w Poznaniu, który przewodniczył obradom jury, uznał to wielkie osiągnięcie młodego płockiego pianisty.

Młody płocczanin otrzymał również nagrodę marszałka województwa zachodniopomorskiego – nagranie w studiu Polskiego Radia Szczecin oraz nagrodę Stowarzyszenia Polskich Artystów Muzyków czyli koncert promocyjny we Wrocławiu.

Michał Drętkiewicz uczy się gry na fortepianie pod kierunkiem profesora Mariusza Tytmana. W ubiegłym roku otrzymał nagrodę prezydenta Płocka za szczególne osiągnięcia artystyczne. Pod koniec ubiegłego roku sięgnął po drugą nagrodę na bardzo prestiżowym Konkursie Pianistycznym im. Haliny Czerny-Stefańskiej i Ludwika Stefańskiego w Płocku.

Już 16 maja płoccy melomani będą mogli podziwiać talent młodego pianisty podczas koncertu „Płockie Talenty”. Z towarzyszeniem Płockiej Orkiestry Symfonicznej zagra pierwszą część Koncertu fortepianowego Edvarda Griega.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE