Reklama

Wielki dźwig podniósł tymczasowy wiadukt

Opublikowano:
Autor:

Wielki dźwig podniósł tymczasowy wiadukt - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Trwa operacja związana z posadowieniem ważącego 250 ton wiaduktu na przyczółkach. Najtrudniejsza, ale i najbardziej spektakularna część, czyli demontaż tymczasowej konstrukcji, już za nami.

Trwa operacja związana z posadowieniem ważącego 250 ton wiaduktu na przyczółkach. Najtrudniejsza, ale i najbardziej spektakularna część, czyli demontaż tymczasowej konstrukcji, już za nami.

W środę rozpoczęły się kilkudniowe prace związane z posadowieniem wiaduktu na docelowych przyczółkach. W nocy z środy na czwartek zdemontowano konstrukcje odciążające, czyli wykonano jedną z najtrudniejszych czynności całej operacji. W skrócie wyglądało to tak, że wielki dźwig Herkules podniósł wyciętą tymczasową konstrukcję wiaduktu, po której dotąd jeździły pociągi, obrócił ją o 180 stopni i położył na specjalnie sprowadzonych ciężarówkach.

Wiadukt jest już nad aleją Piłsudskiego. - Doszło także do przesunięcia 250-tonowej konstrukcji wiaduktu nad obie jezdnie równolegle do przyczółków - relacjonuje Konrad Kozłowski z biura prasowego Ratusza.  - Do niedzieli 22 czerwca będzie trwało poprzeczne przesuwanie wiaduktu i docelowe posadowienie konstrukcji na przyczółkach.

Do 29 czerwca będzie wstrzymany ruch kolejowy, za tydzień w weekend zaplanowano próby obciążeniowe z wykorzystaniem dwóch składów kolejowych.

W środę wieczorem rozpoczęło się przesuwanie wiaduktu na docelowe przyczółki fot. Tomasz Miecznik/Portal PłockUDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE