Reklama

Wielka turbina nocą przejedzie przez Płock

Opublikowano:
Autor:

Wielka turbina nocą przejedzie przez Płock - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Nowa, ważąca 470 ton turbina będzie sercem nowej elektrowni Orlenu. Zarówno ona, jak i inne elementy dotrą już w tym tygodniu na plac budowy nowej elektrowni Orlenu. Już w nocy ze środy na czwartek rozpocznie się cała operacja logistyczna. Ratusz uprzedza, że mogą być z tego powodu utrudnienia w ruchu.

Nowa, ważąca 470 ton turbina będzie sercem nowej elektrowni Orlenu. Zarówno ona, jak i inne elementy dotrą już w tym tygodniu na plac budowy nowej elektrowni Orlenu. Już w nocy ze środy na czwartek rozpocznie się cała operacja logistyczna. Ratusz uprzedza, że mogą być z tego powodu utrudnienia w ruchu.

Turbinę wyprodukowano w Berlinie, skąd dostarczono ją do portu w Gdańsku. Tam przeładowano na barkę śródlądową. Już w nocy ze środy na czwartek zaczyna się przeładunek i transport na teren budowy. I nie chodzi tu wyłącznie o dostarczenie w docelowe miejsce turbiny gazowej. Trzeba zadbać o siedem innych elementów, jak dyfuzor, wirnik, kadłuby, generator i turbina parowa. Cały wielkogabarytowy ładunek waży 1400 ton.

Operacja z przewiezieniem turbiny parowej i dyfuzora od turbiny gazowej rozpocznie się 30 marca w godzinach 22.00 – 5.00. Będzie odbywała się w godzinach nocnych, aby zminimalizować utrudnienia w ruchu. Jak poinformowano, platforma pojedzie z nabrzeża ulicami: Parowa – Szpitalna – Traktowa - Zglenickiego – Łukasiewicza – Długa. Ostatni, najcięższy element, czyli turbinę gazową, zaplanowano przewieźć w nocy z niedzieli na poniedziałek.

Ratusz apeluje do kierowców o zachowanie ostrożności i stosowanie się do poleceń służb odpowiedzialnych za logistykę ładunku. Nad bezpieczeństwem przejazdu będą czuwać pracownicy służby spedycyjnej, służby drogowe i policja.

Czytaj też:

Fot. Biuro prasowe Orlenu

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE