Reklama

Wielka impreza w Płocku. Ponad trzy tysiące tancerzy

Opublikowano:
Autor:

Wielka impreza w Płocku. Ponad trzy tysiące tancerzy - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Już w piątek rozpoczną się w Płocku Mistrzostwa Świata w Tańcu Artystycznym federacji WADF. Takiej imprezy jeszcze w tym mieście nie było: w dwóch halach przez trzy dni rywalizować będzie prawie 3,2 tys. osób z 19 państw.

Już w piątek rozpoczną się w Płocku Mistrzostwa Świata w Tańcu Artystycznym federacji WADF. Takiej imprezy jeszcze w tym mieście nie było: w dwóch halach przez trzy dni rywalizować będzie prawie 3,2 tys. osób z 19 państw.

Będzie to jedna z największych imprez tanecznych w tym roku w Polsce. Uczestnicy wystąpią w następujących kategoriach: jazz, modern, hip hop, dance, disco, artistic dance show i masters - ta ostatnia to nowość, pozwala zaprezentować się tancerzom powyżej 35. roku życia. Federacja WADF jest jedną z dwóch największych, najmocniejszych na świecie. 

- W 2015 roku w trybie pilnym zorganizowałem w Płocku mistrzostwa Europy federacji WADF, inny kraj się wycofał. Impreza udała się świetnie, działacze federacji poprosili, byśmy zorganizowali taką imprezę także rok później - opowiada płocczanin Michał Milewski, współorganizator imprezy, zawodowy tancerz, trener, choreograf, międzynarodowy sędzia tańca. - I znów wszystko udało się doskonale, przyjechało ponad 1,5 tysiąca tancerzy, opinie były pozytywne. 

W kolejnych latach mistrzostwa Europy odbyły się w innych miastach, ale w tym roku działacze WADF zaproponowali, by w Płocku odbyła się impreza jeszcze większego kalibru - mistrzostwa świata. Michał Milewski został jednym z dwóch sędziów głównych.

Startów na płockich zawodach będzie ponad 6 tys., gdyż niektórzy tancerze prezentują się kilka razy. Występy planowane są w piątek, sobotę i niedzielę praktycznie od rana do wieczora (od godz. ok. 9.30 do ok. 20-21) w Orlen Arenie oraz w hali płockiej Politechniki. Oficjalne otwarcie, z flagami, prezentacją - w sobotę o godz. 18 w Orlen Arenie. Będzie można zobaczyć artystów w wielu od lat 5, także płocczan, np. w niedzielę w kategorii masters. 

- Taniec jest sportem, ale nie da się go oddzielić od części artystycznej, połowa to właśnie artyzm - podkreśla Milewski, zapraszając do obejrzenia zawodów. 

Wraz z zawodnikami do Płocka przyjadą także - np. z RPA - osoby towarzyszące, w sumie to ok. 5,5 tys. osób. To szansa na promocję miasta, a także okazja do sporego zarobku dla hotelarzy i gastronomików. 

- Baza hotelowa miasta okazała się oczywiście niewystarczająca, goście nocować będą m.in. w Sierpcu, Gostyninie, Dębie Polskim, w promieniu 50 km. Część będzie dojeżdżać z domu nawet 150 czy 200 km - dodaje Michał Milewski.

Ciekawostką będą niedzielne występy, które przypominają fragmenty musicali. Tancerze z elementów tworzą tło, niesamowitą scenografię, nieraz o wysokości ponad 3 metrów.

- Przywożą to w elementach, składają to w pół godziny, robią to perfekcyjnie, scenografia się zmienia, zmieniają się stroje, wrażenia przez 5-6 minut są niesamowite - zachęca płocczanin.

Impreza jest biletowana.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE