Reklama

Wielka akcja na cmentarzach. Wrzuciliście datek? [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Wielka akcja na cmentarzach. Wrzuciliście datek? [FOTO] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Już po raz osiemnasty we Wszystkich Świętych płocczanie odwiedzający cmentarze wrzucali datki do puszek w ramach akcji „Ratujmy Płockie Powązki”. W tym roku w akcję zaangażowało się aż 150 osób.

Już po raz osiemnasty we Wszystkich Świętych płocczanie odwiedzający cmentarze wrzucali datki do puszek w ramach akcji „Ratujmy Płockie Powązki”. W tym roku w akcję zaangażowało się aż 150 osób.

Pieniądze brzęczały (i szeleściły) na kilku cmentarzach – poza nekropoliami przy Kobylińskiego również przy Norbertańskiej i Bielskiej. Do hojnego wsparcia renowacji dwóch zabytkowych nagrobków zachęcali miejscy włodarze z prezydentem Andrzejem Nowakowskim na czele, a także obecni i byli parlamentarzyści, radni, samorządowcy, harcerze, społecznicy i inni znani płocczanie. W tym roku pieniądze ze zbiórki zostaną przeznaczone na odnowienie grobów, w których spoczywają dwaj zasłużeni płocczanie: Piotr Pawłowski Marian Zglinicki.

To już 18. odsłona wspólnej akcji stowarzyszenia „Starówka Płocka” i Gazety Wyborczej, w którą co roku angażuje się mnóstwo osób. Również Portal Płock wspiera inicjatywę. Jak mówił nam Jerzy Skarżyński, w tym roku w akcję włączyło się ok. 150 osób.

Zbiórka będzie prowadzona również jutro, w czwartek, w Zaduszki.

Poniżej zobaczcie zdjęcia Jana Waćkowskiego z cmentarza komunalnego i z Norbertańskiej

[ZT]16788[/ZT]

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE