Reklama

Wiedzą już, jak zachowywać się na lodzie

Opublikowano:
Autor:

Wiedzą już, jak zachowywać się na lodzie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Ponad dwa tysiące uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych wzięło udział w projekcie „Bezpieczna zima z WOPR i Gaz – System”.

Ponad dwa tysiące uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych wzięło udział w projekcie „Bezpieczna zima z WOPR i Gaz – System”.

To jedyny realizowany w Polsce projekt profilaktyczny poświęcony bezpiecznym zachowaniom na lodzie, którego adresatami nie są ratownicy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Płocki WOPR jako jedyny w zakresie samoratownictwa szkoli niezawodowców.

Uczniowie szkół gimnazjalnych o ponadgimnazjalnych z Płocka i gmin powiatu płockiego dzięki udziałowi w programie dowiedzieli się: jakie warunki trzeba spędzać, aby bezpiecznie wejść na lód; jak przygotować się do wejścia na lód; jak spędzać na lodzie wolny czas;z czego składa się lód i jaka jest jego struktura; jaki sprzęt wykorzystywany jest w ratownictwie lodowym; w co powinna być wyposażona osoba wchodząca na lód; co powinien zrobić świadek niebezpiecznego zdarzenia na lodzie; jak ma postępować osoba, która uległa wypadkowi na lodzie.

Realizacja projektu możliwa była dzięki wsparciu sponsora – firmy Gaz-System.

Fot. Archiwum WOPR

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE