Reklama

Widać już, jaki będzie wiadukt [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Widać już, jaki będzie wiadukt [FOTO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Prace przy budowie wiaduktu idą pełną parą - roboty trwały tam nawet w majówkę. Dziś dwa potężne dźwigi montowały kolejne elementy konstrukcji - żółte łuki.

Prace przy budowie wiaduktu idą pełną parą - roboty trwały tam nawet w majówkę. Dziś dwa potężne dźwigi montowały kolejne elementy konstrukcji - żółte łuki.

Niedawno, na Wielkanoc, na plac budowy przy Piłsudskiego przyjechały elementy trzyczęściowego pomostu i zaraz po świętach rozpoczął się ich montaż w jedną całość.  Kolejne prace, które trzeba było wykonać, to m.in. roboty związane ze stabilizacją gruntu na przyszłej drodze zjazdowej pod wiadukt kolejowy (od strony nowego Coteksu) i prace kanalizacyjne.

Jezdnia w kierunku centrum ma być gotowa do końca czerwca. W połowie czerwca znów wstrzymany zostanie ruch kolejowy, na czas nasuwania zmontowanej konstrukcji na wykop obok torowiska.   - Nastąpi wówczas nasuwanie konstrukcji wiaduktu na przyczółki oraz korekta niwelety torów kolejowych, co wiąże się z koniecznością zamknięcia ruchu kolejowego na  dwa tygodnie - zapowiada Konrad Kozłowski.

Potem - jak obrazowo opisują urzędnicy -  rozmontowane zostaną wiszące nad wykopem tory  zacznie się operacja przesuwania wiaduktu w bok - na właściwe miejsce.

-  Na początku lipca zostanie przywrócony ruch kolejowy już po wiadukcie, natomiast ruch samochodowy al. Piłsudskiego tymczasowo w obu kierunkach zostanie przekierowany na jezdnię północną – pod wiaduktem i będzie odbywał się już bezkolizyjnie

W wakacje mają trwać prace na drugiej nitce - w kierunku Warszawy.  - Jeśli warunki atmosferyczne umożliwią wykonanie wszystkich warstw bitumicznych, to we wrześniu pojedziemy pod wiaduktem w obu kierunkach - planują w Ratuszu.

Fot. Czytelnik oraz Tomasz Miecznik / Portal Płock

Czytaj też:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE