Reklama

Wichury. Aż 180 mieszkańców nie ma prądu

Opublikowano:
Autor:

Wichury. Aż 180 mieszkańców nie ma prądu - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Silny wiatr, który od wczoraj daje się we znaki Polakom, uszkodził w nocy trakcje energetyczne w powiecie płockim. Bez prądu jest 180 osób.

Silny wiatr, który od wczoraj daje się we znaki Polakom, uszkodził w nocy trakcje energetyczne w powiecie płockim. Bez prądu jest 180 osób.

Jak już pisaliśmy, nocne wichury spowodowały konieczność 30 interwencji straży pożarnej. Aż 29 z nich dotyczyło gmin w powiecie płockim, a tylko jedna - Płocka. W większości strażacy wzywani byli do powalonych drzew, interweniowali także w Łubkach Nowych w gminie Bulkowo, gdzie wiatr zerwał dach z jednego z budynków.

Z kolei rzeczniczka starostwa płockiego poinformowała, że silny wiatr  uszkodził w nocy trakcje energetyczne w powiecie płockim.  - W Nowym Duninowie bez prądu pozostaje 180 osób - podaje Dagmara Kobla-Antczak. -  Bez prądu przez ponad godzinę funkcjonował także Urząd Gminy. Awaria przed chwilą została usunięta. Według Biura Prognoz Meteorologicznych i Komercyjnych IMGW, porywy wiatru dziś na Mazowszu od godziny 7.00 rano dochodzą do 110 kilometrów i mogą się wzmagać - ostrzega starostwo.

Czytaj też:

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE