Reklama

Wiceprezydent: To bezprawne działania

Opublikowano:
Autor:

Wiceprezydent: To bezprawne działania - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości - Blokowanie przez protestujących placu budowy, niszczenie maszyn budowlanych czy ataki na pracowników firmy realizującej inwestycję są bezprawne i rażąco zagrażają bezpieczeństwu - pisze wiceprezydent Cezary Lewandowski w przesłanym do naszej redakcji oświadczeniu.

- Blokowanie przez protestujących placu budowy, niszczenie maszyn budowlanych czy ataki na pracowników firmy realizującej inwestycję są bezprawne i rażąco zagrażają bezpieczeństwu - pisze wiceprezydent Cezary Lewandowski w przesłanym do naszej redakcji oświadczeniu.

Wydane przez zastępcę prezydenta oświadczenie ma związek z zaostrzającym się konfliktem między mieszkańcami domków jednorodzinnych przy Jana Pawła II a Miejskim Zarządem Dróg w związku z budową drugiej nitki ulicy. O wydarzeniach w związku z tą sprawą pisaliśmy dziś: Protest mieszkańców: Nie wpuścimy koparek

Oto pismo wiceprezydenta, które przesłano do naszej redakcji:

Oświadczenie w sprawie nielegalnego zajęcia placu budowy w al. Jana Pawła II przez grupę protestujących osób

W związku z nielegalnym zajęciem placu budowy inwestycji pod nazwą „Przebudowa alei Jana Pawła II łącznie ze skrzyżowaniami z ul. Wyszogrodzką i Czwartaków w Płocku – Etap II (Podolszyce Zachód)” przez grupę kilku protestujących osób oświadczam, że Miejski Zarząd Dróg realizuje inwestycję zgodnie z prawem i obowiązującymi przepisami, wyłącznie na gruntach, których właścicielem jest Gmina – Miasto Płock lub Skarb Państwa i w żaden sposób nie narusza własności osób trzecich.

Zgłoszenie wykonania robót budowlanych w al. Jana Pawła II związanych z realizacją inwestycji zostało przyjęte w czerwcu 2012 r. bez sprzeciwu mieszkańców. Także dokumentacja projektowa przedmiotowej inwestycji uzyskała wszystkie stosowne pozwolenia, uzgodnienia i opinie przewidziane prawem oraz dofinansowanie w wysokości blisko 3 mln zł mln z Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych Etap II „Bezpieczeństwo, Dostępność Rozwój” po weryfikacji formalno-prawnej.

Działka o numerze ewidencyjnym gruntów 488/1, na której protestujący wykonali podjazdy i nasadzenia zieleni była i jest działką drogową, której właścicielem jest Gmina – Miasto Płock. Nie stanowi i nie stanowiła własności protestujących. Wszelkie działania jakie miały miejsce w obrębie zajętego przez protestujących pasa drogowego były ponoszone na ich własne ryzyko.

Blokowanie przez protestujących placu budowy, niszczenie maszyn budowlanych czy ataki na pracowników firmy realizującej inwestycję są bezprawne. Rażąco zagrażają bezpieczeństwu pracowników i protestujących oraz mieniu.

Zajęcie przez protestujących pasa drogowego nastąpiło bez zgody właściciela i zarządcy terenu. W przypadku kontynuacji przez protestujących działań, które są sprzeczne z prawem zostaną podjęte wszelkie kroki prawne, które umożliwią prowadzenie prac budowlanych w pasie drogowym będącym własnością Gminy-Miasta Płock.

Protestujący w ciągu ostatnich lat wielokrotnie otrzymywali obszerne wyjaśnienia ustne oraz na piśmie dotyczące przygotowania i realizacji inwestycji. Ich stanowisko na wielokrotnie przedstawiane przez Gminę-Miasto Płock propozycje, które pozwoliłyby zminimalizować skutki przebudowy pozostało, niestety, jednoznacznie niezmienne.

Miejski Zarząd Dróg nie wyklucza możliwości wykonania drogi wewnętrznej umożliwiającej dojazd do posesji zgodnie z postulatami protestujących. Jest to jednak uzależnione od uzyskania zgody odpowiednich organów nadzoru budowlanego oraz finansowego w związku z przyznaną dotacją Wojewody Mazowieckiego.

Pozostałe postulaty zgłaszane przez mieszkańców nie pozwalają w żaden sposób Gminie Płock na realizację inwestycji bez narażenia społeczności miasta na dodatkowe i nieuzasadnione wysokie koszty związane z wykonaniem robót budowlanych polegających na przebudowie dróg oraz przebudowie sieci elektroenergetycznej, telekomunikacyjnej, cieplnej i kanalizacji deszczowej przewidzianych do realizacji w pasach drogowych al. Jana Pawła II.

Należy także podkreślić, że realizacja inwestycji w ma na celu poprawę układu komunikacyjnego od dawna planowanego w tej części Płocka oraz w efekcie ułatwi życie kilkudziesięciu tysiącom mieszkańców miasta.

Z poważaniem

Cezary Lewandowski, Wiceprezydent ds. Rozwoju i Inwestycji

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE