Reklama

Wiceprezes spółdzielni oskarżony

Opublikowano:
Autor:

Wiceprezes spółdzielni oskarżony - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Płocka prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko wiceprezesowi malutkiej spółdzielni Jedyna w Płocku. Oskarża go o przywłaszczenie ponad 174 tysięcy złotych.

Płocka prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko wiceprezesowi malutkiej spółdzielni Jedyna w Płocku. Oskarża go o przywłaszczenie ponad 174 tysięcy złotych.

Spółdzielnia Jedyna to jedna z najmniejszych płockich spółdzielni mieszkaniowych, tworzą ją mieszkańcy trzypiętrowego bloku przy ul. Obrońców Westerplatte. To właśnie wiceprezesa tej spółdzielni miała na oku płocka prokuratura.

Prokuratorskie śledztwo trwało od kilku miesięcy, zakończyło się 29 listopada skierowaniem do sądu aktu oskarżenia wobec jeden osoby - Tomasza K. Jak dowiedzieliśmy się od rzeczniczki prokuratury, Iwony Śmigielskiej-Kowalskiej, prokuratura oskarża mężczyznę, że ten w latach 2009-2012 przywłaszczył sobie około 174 tys. zł. W opinii prokuratury, pieniądze miał przelewać z konta spółdzielni na prywatny rachunek bankowy sukcesywnie przez kilka lat.

O możliwości popełnienia przestępstwa prokuraturę powiadomili przedstawiciele władz spółdzielni. Teraz to sąd rozstrzygnie, czy doszło do przywłaszczenia sporej sumy, czy nie.

Czytaj też:
fot. Portal Płock

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE