Reklama

Wiadomo, kiedy i za ile zbudują dwie ulice

Opublikowano:
Autor:

Wiadomo, kiedy i za ile zbudują dwie ulice - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Chodzi o dwie końcówki planowanej nowej trasy biegnącej z Podolszyc do osiedla Wyszogrodzka: przy rondzie obok Auchan i przy Górnej. Tańszy będzie odcinek Swojskiej - za 870 tys. zł, droższy przy Górnej - za ponad 1,7 mln zł. Obie zbuduje firma z Lipna.

Chodzi o dwie końcówki planowanej nowej trasy biegnącej z Podolszyc do osiedla Wyszogrodzka: przy rondzie obok Auchan i przy Górnej. Tańszy będzie odcinek Swojskiej - za 870 tys. zł, droższy przy Górnej - za ponad 1,7 mln zł. Obie zbuduje firma z Lipna.

Budowa tych dwóch niepozornych odcinków jest ważna z dwóch powodów: po pierwsze ułatwi życie płocczanom mieszkającym przy tych ulicach (cieszyć się będą zwłaszcza mieszkańcy Swojskiej, Synów Pułki i Kombatantów od kilkunastu lat z utęsknieniem czekający na budowę drogi z prawdziwego zdarzenia), po drugie, pozwoli na wybudowanie trasy łączącej Podolszyce z wiaduktem przy nowym moście i dalej z osiedlem Wyszogrodzka, czyli de facto alternatywy dla krajowej62, o której Płock marzy od dziesięcioleci.

Ratusz rozstrzygnął już przetarg na budowę obu ulic.

Za nieco ponad 870 tysięcy zł, bo tyle za budowę zażyczyło sobie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych z Lipna, które złożyło najtańszą ofertę spośród siedmiu, zbuduje Swojską od skrzyżowania z Synów Pułku do Czwartaków (włącznie).

W ramach inwestycji powstanie 181-metrowy odcinek Swojskiej z nawierzchni z kostki betonowej i pok. 50 m fragment Czwartaków o nawierzchni asfaltowej, a także zjazdy do posesji, sięgacze, chodniki, ścieżkę rowerową, kanalizację deszczową i oświetlenie. Swojska ma być gotowa do 29 sierpnia tego roku.

Dłużej trzeba będzie poczekać na fragment Górnej - wykonawca ma czas do 30 października br. na zbudowanie ulicy Górnej od skrzyżowania z Graniczną do Filtrowej (bez ronda).

Co ciekawe, i ten przetarg wygrało Przedsiębiorstwo Robót Drogowych z Lipna, które znów zaproponowało najniższą cenę - ponad 1,7 mln zł. W postępowaniu złożono dziewięć ofert, najwyższa sięgała prawie 2,7 mln zł.

Budowa obu ulic ma ważne znaczenia dla opracowywanej koncepcji związanej z powstaniem drogi łączącej al. Jana Pawła II z istniejącym wiaduktem nad Trasą Popiełuszki i dalej ulicami na osiedlu Wyszogrodzka (Górna, Filtrowa oraz nowo projektowanymi) z centrum Płocka. Jak już pisaliśmy, niedawno Ratusz ogłosił przetarg na projekt alternatywnej do Wyszogrodzkiej trasy.

Czytaj: 

Na zdjęciach: frondo na Czwartaków, od którego odchodzi Swojska i widok Górnej od Filtrowej, fot. Portal PłockUdostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE