Reklama

Ważne ostrzeżenie. Sprawdzajcie szkolenia

Opublikowano:
Autor:

Ważne ostrzeżenie. Sprawdzajcie szkolenia - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości - Sprawdź firmę oferującą szkolenia dotyczące pisania wniosków o dofinansowanie inwestycji - radzi ZUS. Chodzi o to, by przedsiębiorcy nie dali się naciągnąć na - często niepotrzebne- wydatki.

- Sprawdź firmę oferującą szkolenia dotyczące pisania wniosków o dofinansowanie inwestycji - radzi ZUS. Chodzi o to, by przedsiębiorcy nie dali się naciągnąć na - często niepotrzebne- wydatki.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych prowadzi program dofinansowania inwestycji poprawiających bezpieczeństwo w pracy skierowany do wszystkich przedsiębiorców – płatników składek, ale szczególnie do mikro, małych i średnich firm. Możliwe dofinansowanie to od 20 aż do 90 proc. całości przedsięwzięcia. W ramach programu można uzyskać do 500 tys. zł. Pierwszym krokiem do uzyskania dofinansowania jest złożenie odpowiedniego wniosku.

Jak informuje Barbara Smardzewska-Czmiel, rzeczniczka płockiego oddziału ZUS-u, w ostatnim czasie na rynku pojawiły się  oferty szkoleniowe dotyczące pisania tego typu wniosków.

-  Z opisu szkoleń wynika, że mają być one prowadzone przez ekspertów oceniających projekty inwestycji ze strony Centralnego Instytutu Ochrony Pracy Państwowego Instytutu Badawczego czy ZUS-u, część firm oferuje dodatkowo odpłatne pisanie wniosków - wyjaśnia rzeczniczka. -  Zakład Ubezpieczeń Społecznych doradza zachowanie ostrożności w korzystaniu z takich form pomocy, związanych z pisaniem tego typu wniosków. Eksperci CIOP-PIB oceniający wnioski zobowiązani są do zachowania bezstronności i nie mogą uczestniczyć w tego typu komercyjnych szkoleniach.

Ponadto - dodaje ZUS - przygotowanie wniosku wymaga dokładnego sprawdzenia warunków pracy na miejscu u wnioskodawcy, co jest niemożliwe do zrealizowania podczas szkoleń szeregu uczestników działających w różnych branżach.

ZUS przypomina również, że z bezpłatnej pomocy i konsultacji można skorzystać w placówce.- Osoby, które mają jakiekolwiek problemy z wypełnieniem wniosku o dofinansowanie lub mają co do tego wniosku jakiekolwiek pytania, zawsze mogą zwrócić się do specjalistów z ZUS z prośbą o ich wyjaśnienie - zapewnia Barbara Smardzewska-Czmiel. - Zakład nie odrzuca dokumentów z powodu znajdujących się w nim błędów. Wszystkie nieścisłości wyjaśniamy kontaktując się z klientem, tak by całość wniosku była poprawna.

Więcej o programie na stronie www.zus.pl w zakładce „Polecane”.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE