Reklama

Reklama

Wakacje to plaża, woda, imprezy? Nie tylko. Można zarobić, poligon czeka!

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: WOT

Wakacje to plaża, woda, imprezy? Nie tylko. Można zarobić, poligon czeka! - Zdjęcie główne

foto WOT

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Jak zaplanować wakacje, żeby połączyć przyjemne z pożytecznym i na dodatek jeszcze zarobić? 6. Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej proponuje 16-dniowe przeszkolenie wojskowe – „Wakacje z WOT”.

Reklama

6 MBOT oferuje w czasie wakacji szkolenie dedykowane głównie uczniom i studentom, którzy podczas roku szkolnego i akademickiego nie mogą opuścić zajęć aż na 16 dni. Ale w tym czasie w szeregi WOT wstąpić mogą również nauczyciele czy wykładowcy. 

- Sezon urlopowy to świetna okazja, by aktywni zawodowo porzucili biura, komputery oraz ciepłą kawę i poznali rzemiosło wojskowe - zachęcają Terytorialsi.  

Wakacje z WOT. Kilka terminów do wyboru

W ramach projektu “Wakacje z WOT” szkolenia w 6. Mazowieckiej Brygadzie Obrony Terytorialnej prowadzone będą w dwóch terminach: szesnastodniowe szkolenie podstawowe - 11-26 czerwca i 13-28 sierpnia oraz ośmiodniowe szkolenie wyrównawcze - 19-26 czerwca i 21-28 sierpnia.  

- Skorzystanie z takiego rozwiązania pozwala bezkolizyjnie odbyć przeszkolenie wojskowe, bez potrzeby rezygnacji z nauki czy pracy. Taka forma służby pozwala na zbalansowanie służby z życiem osobistym i zawodowym - dodają w WOT. 

Poprzednie edycje projektu letniego „Wakacje w WOT” oraz zimowego „Ferie z WOT” pokazały, że szkolenia organizowane w czasie wolnym od nauki cieszą się dużym zainteresowaniem nie tylko wśród uczniów i studentów, ale także nauczycieli oraz rodziców, którzy korzystają z faktu, że ich pociechy w tym czasie przebywają na koloniach, obozach czy też wakacje spędzają u dziadków.

 Statystyki potwierdzają, że służba w WOT cieszy się dużym zainteresowaniem wśród młodych - Co trzeci żołnierz formacji ma mniej niż 25 lat. 

16-dniowe szkolenie podstawowe, które ochotnicy odbędą podczas wakacji, zwieńczy uroczysta przysięga wojskowa i tym samym zostaną żołnierzami Wojska Polskiego. Wakacje spędzone na poligonie to też uposażenie, które wpłynie na konto żołnierza tuż po zakończonym szkoleniu. W przypadku korpusu szeregowych – bo taki stopień otrzymuje każdy nowy ochotnik, który wcześniej nie pełnił służby w wojsku, ani innych formacjach mundurowych – otrzyma wynagrodzenie w kwocie ok. 2100 zł.   

WOT. Gdzie znaleźć informacje o naborze?

Wszyscy, którzy chcą wstąpić do WOT, powinni znaleźć rekrutera na stronie brygady www.wojsko-polskie.pl lub zgłosić się do Wojskowych Komend Uzupełnień, wniosek o powołanie do służby można też złożyć elektronicznie przez platformę ePUAP i na www.terytorialsi.wp.mil.pl/chce-wstapic, www.rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy