Reklama

W weekend powietrzna Bitwa o Płock

Opublikowano:
Autor:

W weekend powietrzna Bitwa o Płock - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Najlepsi modelarze z całego kraju rywalizować będą na lotnisku Aeroklubu Ziemi Mazowieckiej w Mistrzostwach Polski Modeli w klasie ESA.

Najlepsi modelarze z całego kraju rywalizować będą na lotnisku Aeroklubu Ziemi Mazowieckiej w Mistrzostwach Polski Modeli w klasie ESA.

Do Płocka zjadą najlepsi modelarze piloci i konstruktorzy z całej Polski, a w powietrzu zaroi się od modeli samolotów, które używane były w czasie pierwszej i drugiej wojny światowej. Rywalizacja w klasie Electric Simple Aircombat czyli w niezwykle widowiskowej miniaturowej walce powietrznej jest niezwykle efektowna nie tylko dla uczestników, ale również dla śledzących zmagania widzów.

Powietrzna bitwa Electric Simlpe Aircombat (ESA) organizowana będzie w Płocku już po raz trzeci. Z roku na rok przybywa chętnych do uczestniczenia w zawodach. Rok temu w imprezie wystartowało 45 modelarzy.

Tegoroczna Bitwa o Płock będzie miała rangę szczególną. Po raz pierwszy w naszym mieście będzie się odbywała jako Mistrzostwa Polski ESA. Ze względu na rangę i pełen atrakcji program impreza zostanie rozłożona na dwa dni. Dzięki temu możliwe będzie rozegranie większej ilości powietrznych pojedynków i zapewnić widowisko o niespotykanym charakterze.

Electric Simlpe Aircombat (ESA) to latające modele, które są odwzorowaniem oryginalnych maszyn bojowych z okresu obydwu wojen światowych ubiegłego wieku. Niewielkie, sterowane radiem samoloty wykonywane są z pianki EPP i włókien węglowych.

Pianka polipropylenowa to regulaminowy materiał konstrukcyjny, który zapewnia długotrwałą „sprawność bojową” modelom narażonym na częste kolizje i niekontrolowane twarde lądowania. Pełna kontrola nad latającym bardzo szybko modelem jest możliwa dzięki elektrycznym silnikom i ultralekkiej elektronice.

Walka polega na obcinaniu skrzydłem lub śmigłem papierowej taśmy o długości dziesięciu metrów, który ciągnie za ogonem każdy z walczących. Wygrywa model, który obetnie jak najwięcej, tracąc przy tym jak najmniej.

W sobotę o 10 rozpocznie się rejestracja uczestników. Pierwsze walki rozpocząć się powinny o 11.30. Pierwszy dzień imprezy zakończy się o 18.30. Wtedy również będzie czas na podliczenie rezultatów i ewentualne protesty.

W niedzielę pierwsze walki ruszą o 10. O 13.30 rozpoczną się boje finałowe. Ceremonia zakończenia zawodów i wręczenie nagród została zaplanowana na 15.

Fot. Archiwum organizatora

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE