Reklama

W tym roku zmienili trasę mikołajkowej wędrówki. Dla kogo będą prezenty?

Opublikowano:
Autor:

W tym roku zmienili trasę mikołajkowej wędrówki. Dla kogo będą prezenty? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Co roku aktorzy płockiego teatru po raz kolejny zakładają kostiumy z różnych bajek i udają się w mikołajkową trasę z podarkami. W tym roku postanowili nieco zmienić dotychczasowy schemat działania - inna ma być trasa, a także obdarowani.

Co roku aktorzy płockiego teatru po raz kolejny zakładają kostiumy z różnych bajek i udają się w mikołajkową trasę z podarkami. W tym roku postanowili nieco zmienić dotychczasowy schemat działania - inna ma być trasa, a także obdarowani.

Nie wszyscy myślą już o nadchodzących świętach Bożego Narodzenia, wszak zostało jeszcze sporo czasu. Wcześniej jednak będą Mikołajki, a w przypadku takich akcji przygotowania robi się ze znacznym wyprzedzeniem. Dla pracowników płockiego teatru wyprawa z prezentami to już pewna tradycja.

– Od 1990 roku teatralny święty w towarzystwie bajkowych postaci odwiedzał oddziały dziecięce okolicznych szpitali. Przez lata namnożyło się Mikołajów podążających naszym śladem. Czasem nasze wizyty nawet się nakładały. I tak sobie w tym roku pomyśleliśmy – czy kiedyś staruszek z brodą odwiedził zwierzęta? Dlatego postanowiliśmy zmienić cel naszej tegorocznej mikołajkowej wędrówki. 6 grudnia obdarujemy płockie schronisko dla zwierząt.

Dlatego jedni będą zbierać dla dzieci, drudzy na czworonogi. Jeśli komuś leży na sercu los zwierząt, które niejednokrotnie wiele przeszły, tułały się głodne po ulicach, były poranione, czasem porzucone przez człowieka na jakimś śmietniku, a teraz, choć w lepszym stanie, to wciąż czekają na swoją gwiazdkę z nieba - dom, stanie się członkiem czyjejś rodziny, można im pomóc w pośredni sposób. W Teatrze Dramatycznym im. J. Szaniawskiego liczą na hojność. Do 2 grudnia czekają na dary, które następnie 6 grudnia zawiozą zwierzętom. Zbierają karmę suchą i mokrą dla psów i kotów, żwirek dla kotów, oraz czyste ręczniki i koce. Proszą zarazem, aby nie przynosić odzieży, kołder i poduszek.

Dary można składać w dziale promocji w godz. 7.30-15.30 bądź na portierni, która jest czynna całodobowo.

A jak to wyglądało w 2018 r. możecie zobaczyć w naszej fotogalerii:

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE