Reklama

W tej rywalizacji prym należy do Orlenu

Opublikowano:
Autor:

W tej rywalizacji prym należy do Orlenu - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Koncern oddał do użytkowania dwie kolejne stacje paliw, pokonując pod względem liczby stacji takie firmy, jak BP czy Grupa Lotos.

Koncern oddał do użytkowania dwie kolejne stacje paliw, pokonując pod względem liczby stacji takie firmy, jak BP czy Grupa Lotos.

Obie nowe stacje benzynowe znajdują się w Miejscach Obsługi Pasażerów (MOP) - MOP Wiśniowa Góra Wschód i Wiśniowa Góra Zachód na wysokości Łodzi, po obu stronach autostrady A1. W ten sposób koncern jest liderem pod względem liczby stacji na terenach MOP-ów funkcjonujących przy autostradach i drogach ekspresowych, mając ich łącznie 30, a w przyszłości przybędzie kolejnych siedem. Dla porównania, zgodnie ze stanem na 30 września, BP miało 20 stacji na terenie MOP, Grupa Lotos - 19, Shell - 8, natomiast Circle K 2 stacje.

To oczywiście skromny wynik biorąc pod uwagę zestawienie wszystkich stacji na terenie kraju. Zgodnie z szacunkami Polskiej Organizacji Przemysłu i Handlu Naftowego na koniec pierwszego półrocza 2017 roku na polskim rynku funkcjonowały 6624 stacje paliw (ich liczba - w stosunku do 2016 roku - spadła o 200 i dotyczyło to przede wszystkim stacji operatorów niezależnych, w przypadku Orlenu w pierwszym półroczu 2017 roku był spadek z 1766 do 1754). W zestawieniu nadal liderem był płocki koncern (1754 stacje), na kolejnych miejscach uplasowały się: BP (522 stacje), Grupa Lotos (485 stacji), firma Shell (423 stacje), Circle K (350 stacji) i Moya (147 stacji).

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE