Reklama

W teatrze już szykują nowy spektakl. Premiera w lutym

Opublikowano:
Autor:

W teatrze już szykują nowy spektakl. Premiera w lutym - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W teatrze trwają prace nad nową sztuką pt. ?Jazda?. - Są rzeczy, które zmieniają na zawsze. Kiedy dotkniesz rozgrzanej do 1500 stopni stali nawet na ułamek sekundy to ona zdąży spalić ci skórę na dłoni. Ślad pozostanie do końca życia. Będziesz musiał z tym żyć - mówi Mariusz Pogonowski, który przygotowuje spektakl o tym, jak ryzykowne są eksperymenty z narkotykami.

W teatrze trwają prace nad nową sztuką pt. „Jazda”. - Są rzeczy, które zmieniają na zawsze. Kiedy dotkniesz rozgrzanej do 1500 stopni stali nawet na ułamek sekundy, to ona zdąży spalić ci skórę na dłoni. Ślad pozostanie do końca życia. Będziesz musiał z tym żyć - mówi Mariusz Pogonowski, który przygotowuje spektakl o tym, jak ryzykowne są eksperymenty z narkotykami.

Autorem i reżyserem nowego spektaklu w płockim teatrze będzie Mariusz Pogonowski, sięgnie po temat narkotyków. Dla niego to zresztą nie pierwszyzna. Temat różnych używek i problemów, które tłamszą ludzi, nie jest mu obcy.

Pogonowskiego spotkamy na scenie w Teatrze Dramatycznym, w siedzibie Stowarzyszenia Teatr Per Se, w Płockim Ośrodku Kultury i Sztuki, w ośrodku opiekuńczo-wychowawczym. A to tylko pokazuje, że teatr wśród młodych ludzi nie zanika, wręcz przeciwnie. Wciąż kiełkuje w różnych miejscach i o różnej porze. Czasem jest lżej, można się pośmiać. A czasem to odpowiedź na potrzebę, aby wydobyć z siebie krzyk z powodu poczucia niemocy, braku zrozumienia, narastających komplikacji i życiowych zawirowań. Pogonowski zrobił już spektakl „Kac life” o alkoholizmie, opowiadał o anoreksji w „Zakochanej”, było przedstawienie o dopalaczach przygotowane z dziećmi z ośrodka szkolno-wychowawczego. Co teraz? Będzie „Jazda”. Nawet wyznaczono już datę premiery na 25 lutego.

O swojej pracy ostatnio opowiadał w wywiadzie udzielonym Monice Mioduszewskiej-Olszewskiej. Zdradził w nim, co i w jaki sposób chce pokazać. Cały ten proces, kiedy substancje psychoaktywne zaczynają wpływać na nasze relacje z innymi ludźmi. Nie ma wzajemnego porozumienia.

- Zamierzam wykorzystać pomysł ustawień rodzinnych Berta Hellingera, który polega na wcielaniu się w inne osoby. Scenografia będzie się składała z przezroczystych tkanin, które posłużą za ekrany do wyświetlania wizualizacji. Ważnym elementem będzie światło. I będzie głośno. Będziemy też śpiewać – przedstawiał swoją wizję na spektakl. - Chciałbym uratować zwykłego człowieka, który chce żyć i czerpać z życia jak najwięcej. Który jest ciekawy świata. Który nie boi się świata. I tego młodego człowieka, który jeszcze bardziej chce niż wie, bardziej potrzebuje niż rozumie, bardziej jest napalony niż zdolny do podejmowania rozważnych decyzji. Chcę przestrzec, że są rzeczy, które, jeśli ich dotkniesz, zmieniają cię na zawsze.

Spektakl dedykuje osobom w różnym wieku, poczynając od 12-latków. Przygotowywał się, czytał materiały udostępnione przez policjantów, psychologów, poznawał świadectwa osób, które wyszły z uzależnienia i tych, którzy patrzyli, jak ich bliscy trwali w nałogu. Z for internetowych wyłowił te najbardziej typowe historie i motywy. Liczy na to, że widzowie wyjdą z tego spektaklu w szoku. Przygodę z narkotykami porównuje do sytuacji, kiedy zaczynamy nosić kolorowe okulary paradoksalnie utrudniające właściwe widzenie świata. Zaczyna się życie na „jeździe”.

Obsada: Hanna Chojnacka, Sylwia Krawiec i Szymon Kołodziejczyk.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE