Reklama

W szpitalu św. Trójcy mają nową superwindę

Opublikowano:
Autor:

W szpitalu św. Trójcy mają nową superwindę - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Stara winda w szpitalu św. Trójcy była już mocno wysłużona i kolejne naprawy nic nie pomagały. Dlatego miasto na spółkę z PFRON-em kupiło szpitalowi nową windę.

Stara winda w szpitalu św. Trójcy była już mocno wysłużona i kolejne naprawy nic nie pomagały. Dlatego miasto na spółkę z PFRON-em kupiło szpitalowi nową windę za prawie 250 tys. zł.

Szpital św. Trójcy pochwalił się nowym zakupem, który z pewnościa ułatwi życie pacjentom, zwłaszcza niepełnosprawnym. Jak poinformowała Marta Stempnowska z Płockiego Zakładu Opieki Zdrowotnej, nową windę oddano do użytku 22 maja, na uroczystość jej symbolicznego odbioru poza władzami szpitala zostali zaproszeni m.in. kapelan szpitala św. Trójcy ks. Waldemar Dziewulski i wicedyrektor MOPS Cezary Dusio. - W roku 1994 w budynku „B” rozpoczęto remonty, w tym dobudowę szybów windowych  i ogólne zmiany ciągów komunikacyjnych szpitala - przypomna Marta Stempnowska. - Z racji ciągłej eksploatacji stara winda była już w złym stanie, a kolejne naprawy nie przynosiłyby oczekiwanego efektu. Wyłączenie jej z użycia spowodowałoby niemożność swobodnego przemieszczania się niepełnosprawnych pacjentów korzystających przede wszystkim z prężnie działającego Pododdziału Rehabilitacji Narządu Ruchu, Bloku Operacyjnego czy Oddziału Chirurgicznego. Dlatego decyzja o jej wymianie była nieodzowna.

W nowej windzie zamonotwano trwalszy od hydraulicznego i energooszczędny mechanizm elektryczny, a dzięki równemu z podłogą poziomowi niepełnosprawni nie będą mieli problemu z dostaniem się do niej. Pomyślano również o osobach niewidomych - mogą oni samoddzielnie korzystać z windy dzięki zamontowanemu w niej głośnomówiącemu systemowi nawigacji. - Nowością jest również to, że informacja jakiekolwiek usterce jest na bieżąco przesyłana elektroniczny do serwisanta - informuje szpital.

Windę montowano niecałe dwa miesiące, kosztowała blisko 250 tys. zł. Miasto pokryło 60 proc. kosztów, resztę dołożył PFRON.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE