Reklama

W środę zamykają fragment al. Kilińskiego. Autobusy pojadą objazdem

Opublikowano:
Autor:

W środę zamykają fragment al. Kilińskiego. Autobusy pojadą objazdem - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W związku z zamknięciem dla ruchu al. Kilińskiego na odcinku od skrzyżowania z ul. Kolegialną do skrzyżowania z ul. Warszawską od środy 8 stycznia 2020 r. od pierwszych kursów porannych do odwołania autobusy linii 2, 7 i 140 kursować będą objazdem w obydwu kierunkach po trasie: Warszawska – pl. Dąbrowskiego – pl. Obrońców Warszawy – 1 Maja z pominięciem przystanków Zoo, Ogródek jordanowski, Misjonarska i Gradowskiego.

W związku z zamknięciem dla ruchu al. Kilińskiego na odcinku od skrzyżowania z ul. Kolegialną do skrzyżowania z ul. Warszawską od środy 8 stycznia 2020 r. od pierwszych kursów porannych do odwołania autobusy linii 2, 7 i 140 kursować będą objazdem w obydwu kierunkach po trasie: Warszawska – pl. Dąbrowskiego – pl. Obrońców Warszawy – 1 Maja z pominięciem przystanków Zoo, Ogródek jordanowski, Misjonarska i Gradowskiego.

W środę, 8 stycznia wykonawca przebudowy Kilińskiego przeniesie się z robotami na odcinek alei leżący między skrzyżowaniem z ul. Kolegialną, a skrzyżowaniem z ul. Mostową, Norbertańską i Warszawską. Skrzyżowania te pozostaną na razie przejezdne. Ich przebudowa zacznie się na przełomie marca i kwietnia. Na skrzyżowaniu al. Kilińskiego z ulicami Mostową, Warszawską i Norbertańską powstanie klasyczne rondo.

Przebudowa jest kompleksowa. W Kilińskiego powstaje przede wszystkim kanalizacja deszczowa. Kolektory dotychczasowej – ogólnospławnej – będą od tej pory kanalizacją wyłącznie sanitarną. Przy okazji powstaje nowa nawierzchnia i przebudowane są niektóre skrzyżowania. Nowe będą chodniki, instalowane jest nowe oświetlenie, drogowcy budują także drogę rowerową.

W związku z zamknięciem dla ruchu fragmentu al. Kilińskiego (na odcinku od skrzyżowania z ul. Kolegialną do skrzyżowania z ul. Warszawską) przystanki zastępcze będą ustawione po obydwu stronach ul. Warszawskiej. Zostaną ustawione w środę 8 stycznia ok. godz. 10.00. Do tego czasu należy korzystać z pobliskich przystanków Szpital Św. Trójcy (przy wieży ciśnień). Nieczynne będą przystanki Zoo w al. Kilińskiego.

[ZT]24447[/ZT]


Autobusy linii 2, 7 i 140:

1) w kierunku Radziwia / Ciechomic / Gąbina pojadą po trasie: … – Kwiatka – Kolegialna – pl. Obrońców Warszawy (przystanek) – Kościuszki – pl. Dąbrowskiego (przystanek Szpital Św. Trójcy) – Warszawska (przystanek zastępczy) – Mostowa – most Legionów J. Piłsudskiego i dalej bez zmian

- ominą przystanki: pl. Obrońców Warszawy 02 (na ul. Kolegialnej naprzeciwko d. Urzędu Wojewódzkiego), Gradowskiego i Zoo
- na trasie objazdowej zatrzymają się na przystankach: pl. Obrońców Warszawy 01 (między ul. Kolegialną a Kościuszki), Szpital Św. Trójcy i na przystanku zastępczym na ul. Warszawskiej.

2) w kierunku Winiar / Kostrogaju / Dworca kolejowego pojadą po trasie: … – most Legionów J. Piłsudskiego – Mostowa – Warszawska (przystanek zastępczy) – pl. Dąbrowskiego (przystanek Szpital Św. Trójcy) – Kościuszki – pl. Obrońców Warszawy (przystanek) – 1 Maja (przystanek) – Sienkiewicza i od przystanku Tumska bez zmian,

- ominą przystanki: Zoo, Ogródek jordanowski i Misjonarska
- na trasie objazdowej zatrzymają się na przystankach: zastępczym na ul. Warszawskiej, Szpital Św. Trójcy, pl. Obr. Warszawy 04 (przystanek między ul. Kościuszki a Kolegialną) i pl. Obr. Warszawy (zastępczy na ul. 1 Maja).

Materiał graficzny - KM
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE