Reklama

W sobotę czas na wielkie widowisko [PROGRAM GODZINOWY]

Opublikowano:
Autor:

W sobotę czas na wielkie widowisko [PROGRAM GODZINOWY] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Szybkie i drogie samochody kontra absolutna motoryzacyjna klasyka, parada dakarówek, pokazy stunterów, akrobatów, wyścigi w kłębach dymu, strefa gastronomiczna, możliwość wirtualnej przejażdżki, a na koniec koncert Dody i pokaz sztucznych ogni. Wielka, motoryzacyjna impreza już w najbliższą sobotę.

Szybkie i drogie samochody kontra absolutna motoryzacyjna klasyka, parada dakarówek, pokazy stunterów, akrobatów, wyścigi w kłębach dymu, strefa gastronomiczna, możliwość wirtualnej przejażdżki, a na koniec koncert Dody i pokaz sztucznych ogni. Wielka, motoryzacyjna impreza już w najbliższą sobotę.

Organizatorzy Vervy Street Racing zaciskają kciuki za piękną pogodę. Na razie prognozy są optymistyczne. A jeśli pogoda będzie im sprzyjać, to dalej już tylko chcieliby powitać jak największe liczbę płocczan na samym stadionie przy ul. Łukasiewicza, jak i przy Orlen Arenie. Aby opowiedzieć o wszystkich atrakcjach w czwartek odbyła się konferencja prasowa wraz z małym pokazem, tego, co już 14 października zobaczą wszyscy, którzy zdecydują się na udział w darmowej imprezie dedykowanej nie tylko fanom motosportu w Płocku.

Konferencja rozpoczęła się od gratulacji z powodu sukcesu na Rajdzie Maroka. Kierowca Orlen Team, Kuba Przygoński został wicemistrzem świata w rajdach terenowych.

- To na pewno dobry prognostyk przed Rajdem Dakar – uważał zawodnik.

Nie ukrywano, że Verva Street Racing jest imprezą promocyjną konkretnej marki.

- Uznaliśmy, że rynek warszawski jest już nasycony – mówił dyrektor wykonawczy do spraw marketingu w PKN Orlen, Rafał Pasieka. - Zaczynamy od Płocka, ponieważ tu są nasze korzenie. Tu mieści się zakład produkcyjny i mieszka najwięcej pracowników wraz z rodzinami. Jest to również znakomita okazja, aby promować miasto jako innowacyjne i rozwojowe.

W sobotę będzie się działo na stadionie i na otaczającym go terenie. Zgodnie z ideą tej edycji, zaproszone są całe rodziny. Co zobaczymy? Na przygotowanym torze na stadionie Wisły Płock widzowie obejrzą siedem pojedynków MOTO Pokoleń. Drugi w Pucharze Świata w rajdach terenowych Kuba Przygoński z ORLEN Team, podejmie driftingowe wyzwanie najmłodszych adeptów tej dyscypliny. Dakarowy motocyklista Maciek Giemza, Mistrza Świata Cross Country juniorów, będzie odpierać ataki młodych gwiazd motocrossu z Akademii ORLEN Team (w tym z obecnych na konferencji Maksa Chwalika i Wiktora Małeckiego, Cezary Lewko z powodu kontuzji nogi nie weźmie udziału). Reasumując, klasyka, doświadczenie i opanowanie zmierzy się z najnowszą technologią i młodością. W przerwach między pojedynkami odbędą się pokazy kilkunastu drifterów (także ciężarówkami), zaplanowano wyścig samochodów Rallycross, paradę rajdówek Cross Country czy pokaz pojazdów najbardziej prestiżowych serii wyścigowych w Europie i na świecie – Le Mans i GT. Będzie też spora gratka dla tych, którzy są miłośnikami pojazdów jednośladowych - pokaz stunterów oraz akrobatów z grupy FMX4ever, znanych z cyklu Red Bull X-fighters. W strefie Pit Party będą zaparkowane najdroższe, najszybsze i najnowocześniejsze samochody, terenówki, pojazdy wojskowe, zabytkowe perełki polskiej i światowej motoryzacji.

To wciąż nie wszystko. Warto odwiedzić strefę symulatorów, aby przekonać się jak działają alkogogle czy też doświadczyć kontrolowanego dachowania. Ktoś jest chętny na wirtualną przejażdżkę motocyklem albo samochodem? Tym razem zadaniem straży pożarnej nie będzie gaszenie płomieni. Zaprezentują swoje wozy. Będą pokazy ratownictwa oraz gaszenia pożarów. Najmłodszych uczestników mogą zainteresować dmuchańce, eurobungee albo miasteczko ruchu drogowego. W strefie rodzinnej można liczyć na gry, wspólne malowanie karoserii samochodów oraz układanki z klocków. A tuż obok zostanie rozstawiona część gastronomiczna, a więc popularne food trucki i strefa Stop Cafe z ogólnodostępną częścią wypoczynkową.

Po emocjach sportowych czas na koncert Doroty „Dody” Rabczewskiej. Kibice lekkoatletyki będą mieli z kolei możliwość spotkania z medalistami i olimpijczykami z Grupy Sportowej ORLEN: Piotrem Małachowskim, Marcinem Lewandowskim i Marią Andrejczyk. Na zakończenie zapowiedziano pokaz sztucznych ogni. 

Początek o godzinie 13:00 (będzie dostępna strefa gastronomiczna, skorzystamy także z symulatorów jazdy, odwiedzimy strefę rodzinną, miasteczko ruchu drogowego, również przyjadą wozy straży pożarnej).

godz. 16.00

- wielkie otwarcie,

- parada gwiazd,

- wysokie Loty - pokaz fmx i drift,

- MOTO Pokolenia 1,

- wyzwanie crosscountry,

- wyścigi LeMans

godz. 16.30

- MOTO Pokolenia 2 - karting,

- Rallycross test wyścigi samochodów rallycross,

- ciężarowy pojedynek drift ciężarówek, 

- MOTO Pokolenia 3 - motocross,

- made in USA - parada muscle cars,

- polskie legendy - fiat 125 p vs. polonez

godz. 17.00 

- wysokie loty, pokaz fmx,

- świat tunningu, pokaz samochodów tunningowych,

- rajdowe MOTO Pokolenia 4,

- bezdroża Dakar, parada dakarówek,

- formułą szybkości, pokaz Formuła 3 vs GP2,

- MOTO Pokolenia 5 - stunt

godz. 17.30

- kręty urok elegancji, parada youngtimerów,

- MOTO Pokolenia 6 no limits,

- samochody marzeń, parada supersamochodów,

- wysokie loty, pokaz fmx,

- MOTO Pokolenia 7 drift

godz. 18.00

Koncert Dody.

godz. 19.15

Zakończenie Verva Street Racing, pokaz sztucznych ogni. 

Wstęp na VSR jest bezpłatny.

[YT]https://youtu.be/9GmO_MKVWc4[/YT]

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE