Reklama

W sannickim pałacu po raz kolejny zabrzmi muzyka klasyczna

Opublikowano:
Autor:

W sannickim pałacu po raz kolejny zabrzmi muzyka klasyczna - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości „Wakacje na miarę Chopina” to cykl popołudniowych koncertów fortepianowych, współfinansowanych przez samorząd województwa mazowieckiego. Przed nami jeszcze dwa w tym roku.

„Wakacje na miarę Chopina” to cykl popołudniowych koncertów fortepianowych, współfinansowanych przez samorząd województwa mazowieckiego. Przed nami jeszcze dwa w tym roku. 

- Podczas poprzedniego koncertu na fortepianie zagrali: Tomasz Zając – pianista ze sporym dorobkiem muzycznym oraz Olaf Ciba, który na sannickiej scenie debiutował - mówi Klaudia Rymarkiewicz z Europejskiego Centrum Artystycznego im. Fryderyka Chopina w Sannikach. - Oby ten niezwykły nastrój, w którym trwaliśmy w czasie koncertu, pozostał z nami aż do następnego wydarzenia.

Pierwszego koncertu możemy spodziewać się już 12 sierpnia. Przy fortepianie zasiądzie Dominika Szlezynger, a jako support wystąpi Anna Księżarczyk, laureatka I Festiwalu Pianistycznego.

Tydzień później, 19 sierpnia, również o godzinie 17 koncert pod tytułem „Chopin spotyka Tuwima”. Tym razem wystąpi Monika Kolasa-Hladikowa z akompaniamentem gitarowym Pawła Stępnika. Jako suport w tym koncercie wystąpi pianista Maciej Domagała, który otrzymał nagrodę Grand Prix I Festiwalu Pianistycznego. Gitarzysta, którego będziemy mogli posłuchać podczas koncertu posiada już skromne doświadczenie muzyczne. W latach 1988-89 był członkiem jazzowego Big-Bandu Akademii Muzycznej.

Na zdjęciu Paweł Stępniak

Na zdjęciu Dominika Szlezynger

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE