Reklama

W programie "Interwencja" Polsatu o zabójstwie 20-letniego Rafała C.

Opublikowano:
Autor:

W programie "Interwencja" Polsatu o zabójstwie 20-letniego Rafała C. - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości 20-letni Rafał C. pracował jako dostawca pizzy. W poniedziałek 27 stycznia nie wrócił już do domu. Zaniepokojona rodzina rozpoczęta poszukiwania z początku na własną rękę.

20-letni Rafał C. pracował jako dostawca pizzy. W poniedziałek 27 stycznia nie wrócił już do domu. Zaniepokojona rodzina rozpoczęta poszukiwania z początku na własną rękę.

W programie "Interwencja" dotyczącym zabójstwa wypowiada się krewna Rafała C. Opowiada, jak znaleziono samochód, z którego korzystał 20-latek:

- Był cały zaszroniony, szyba była otwarta od kierowcy do oporu, kluczyki w stacyjce, czapka jego firmowa normalnie zostawiona na desce rozdzielczej, terminal był pośrodku tak samo. (...) No to tak wyglądało, jakby na chwilę miał wyjść.

Następnego dnia w związku z tą sprawą policjanci zatrzymali trzech mężczyzn, w wieku 18, 19 i 24 lat. Wszyscy są mieszkańcami Płocka. Jak wyjaśnia nam prokurator rejonowy Norbert Pęcherzewski, mężczyźni przyznali się do pozbawienia wolności Rafała C., udziału w dalszych czynnościach dotyczących pokrzywdzonego - skrępowania go, umieszczenia w bagażniku i wożeniu po okolicznych terenach.

- Inaczej jednak opisują okoliczności, w wyniku których Rafał C. został pozbawiony życia.

Jeden z trzech mężczyzn miał wskazać miejsce ukrycia zwłok młodego mężczyzny. Po ich odnalezieniu, rodzina potwierdziła tożsamość denata.

Płocka Prokuratura Okręgowa ujawniła, że była to zaplanowana zbrodnia, zatrzymani mężczyźni znali Rafała C. Mężczyznę zwabiono, zamawiając pizzę w pizzerii, gdzie Rafał C. był dostawcą. Jak opisywała rzeczniczka prokuratury, Iwona Śmigielska-Kowalska, pizzę zjedli wspólnie z Rafałem C., następnie, działając z zaskoczenia, obezwładnili 20-latka korzystając z taśmy klejącej i plastikowych zacisków, włożyli do bagażnika, wywieźli około 100 km od Płocka, w okolice Rypina i tam w lesie pozbawili go życia, następnie zwłoki zakopali.

[ZT]24697[/ZT]

Prokuratura trzem młodym mężczyznom przedstawiła zarzut zabójstwa z motywacji zasługującej na szczególne potępienie. Za taki czyn grozi od 12 lat pozbawienia wolności do dożywocia.

Policja poinformowała, że motywacja działania sprawców zostanie ustalona w toku śledztwa prowadzonego przez płocką prokuraturę.

W programie "Interwencja" Polsatu krewna Rafała C. przedstawiła swoją wersję:

- Policja poinformowała: Rafał po prostu miał być „słupem”. Jeździł na przesłuchania i miał za to sprawę w sprawie wyłudzeń i oszustw internetowych. To chodziło o odkurzacz za jakieś 800 złotych - mówi krewna Rafała C.

Wypowiada się także znajomy Rafała C.:

- Ten małolat, co go zabili, to był dobry chłopak. On bardzo dobrze się uczył i musieli go mocno sterroryzować. Wzięli i na „słupa” go zrobili. Rodzice poszli na policję, bo znaleźli dokumenty, że jakieś kredyty brali na niego, cała ta trójka. Mama poszła na policję. I nie miała być sprawa, tylko oni mieli we trzech być przesłuchiwani do tej sprawy o te wyłudzenia. I oni się bali o te wyłudzenia, pewnie wyroków, o to chodziło - mówi znajomy zamordowanego chłopaka.

Jego zdaniem trzyj zatrzymani mężczyźni mogli być pod wpływem narkotyków. - No bo jeden powiedział, gdzie jest ciało. I na pewno nie byli też normalni, tylko byli naćpani. Oni walili towar, to jest w 100 proc. pewne. Jakaś amfetaminka w grę wchodziła, czy coś. Jak jest ktoś odważny po narkotykach, później schodzi i doszło do nich, co zrobili, ktoś musiał coś powiedzieć. A i tak by doszli, i tak by doszli prędzej czy później. To tylko była kwestia czasu.

Na stronie programu "Interwencja" jest dostępny materiał filmowy.

Prokurator rejonowy w rozmowie z nami zastrzega, że znany jest prokuraturze motyw działania zatrzymanych mężczyzn. Na razie dla dobra śledztwa nie zamierza go ujawniać. Zapytany o wersję przedstawioną w programie, zgodnie z którą Rafał C. miał być wykorzystywany jako "słup" przez zatrzymanych, odparł jedynie: - Nie potwierdzam, nie zaprzeczam.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE