Reklama

W poniedziałek wzmożone kontrole policyjne na drogach

Opublikowano:
Autor:

W poniedziałek wzmożone kontrole policyjne na drogach - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W poniedziałek od rana policjanci z całego Mazowsza przeprowadzają akcję ?Trzeźwość w przewozie osób?. Przypominają, aby absolutnie nigdy nie wsiadać za kierownicę pod wpływem alkoholu.

W poniedziałek od rana policjanci z całego Mazowsza przeprowadzają akcję „Trzeźwość w przewozie osób”. Przypominają, aby absolutnie nigdy nie wsiadać za kierownicę pod wpływem alkoholu.

Poniedziałkowa akcja „Trzeźwość w przewozie osób” dotyczy kontroli autobusów i busów.

- To jednak nie oznacza, że odpuściliśmy kierowcom samochodów osobowych – podkreśla policyjny rzecznik, Krzysztof Piasek.

Działania kontrolne zmierzające do ujawnienia liczby kierowców w stanie nietrzeźwym rozpoczęły się rano i potrwają do wieczora.

- Przypominamy, że alkohol stanowi jedną z poważniejszych przyczyn wypadków i innych zdarzeń drogowych – mówi Krzysztof Piasek. - Kierowca będący pod wpływem alkoholu nie jest w stanie w odpowiedni sposób ocenić pojawiających się na drodze sytuacji i niejednokrotnie za późno reaguje na występujące zagrożenia. Tu często decydują ułamki sekund. Ten niewielki czas niestety może zdecydować o tym, czy uczestnik zdarzenia drogowego przeżyje czy też nie.

Podobne działania są prowadzone cyklicznie, aby zminimalizować sytuacje, kiedy ktoś prowadzi samochód po spożyciu alkoholu.  

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE