Reklama

W Płocku przekroczone stany ostrzegawcze

Opublikowano: ndz, 14 kwi 2013 13:30
Autor:

W Płocku przekroczone stany ostrzegawcze - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Poziom rzeki na wodowskazach w Płocku przekroczył stany ostrzegawcze, dlatego wczoraj o 21.00 prezydent ogłosił pogotowie przeciwpowodziowe dla miasta.

Poziom rzeki na wodowskazach w Płocku przekroczył stany ostrzegawcze, dlatego wczoraj o 21.00 prezydent ogłosił pogotowie przeciwpowodziowe dla miasta.

Jak poinformował Konrad Kozłowski z ratuszowego biura prasowego, pogotowie przeciwpowodziowe obowiązuje od wczoraj do odwołania. Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego monitoruje stan rzeki, sprawdzając co cztery godziny poziom wody m.in. na wodowskazach Borowiczki, Grabówka, PKN Orlen, ze stacji hydrometeorologicznej w Trzepowie, a także w Kępie Polskiej i Wyszogrodzie. Jak poinformowała dziś rano Dagmara Kobla-Antczak, rzeczniczka starostwa płockiego, poziom rzeki w tych dwu ostatnich miejscowościach wciąż rośnie i przekracza stany alarmowe - o 4.00 rano w Kępie Polskiej poziom Wisły wyniósł 481 cm (alarmowy - 450) i 534 cm w Wyszogrodzie (alarmowy - 550 cm). Od wczoraj w powiecie obowiązuje alarm przeciwpowodziowy.

- Mieszkańców i pracodawców zobowiązuje się do zabezpieczenia przed zatopieniem lub usunięcia ze stref bezpośredniego i potencjalnego zagrożenia powodzią, substancji zagrażających środowisku - przypomina Konrad Kozłowski.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE